Boisz się latać? Prywatne loty rozwiązaniem problemu

Lęk przed lataniem jest niemal tak samo powszechny jak lęk przed pająkami, czy klaustrofobia. To uczucie o zmiennym nasileniu, od niewielkiego dyskomfortu, aż po silne napady paniki. Może mieć różne podłoże, ale bez względu na nie, warto przyjrzeć się ofercie lotów prywatnymi samolotami, które zredukują nasz strach do minimum.

W dzisiejszych czasach samoloty stały się standardowym środkiem transportu. Nie tylko na długie, zagraniczne trasy, ale także na lokalne dystanse. Pozwalają w ekspresowym tempie dotrzeć do celu, bez tkwienia w korkach i marnowania długich godzin na dojazd pociągiem, autem czy autobusem. To szybki, stosunkowo tani i komfortowy sposób na podróżowanie. Nie wszyscy mogą jednak z niego korzystać, bo strach przed lataniem wydaje się być nie do przeskoczenia. Prywatni przewoźnicy wychodzą naprzeciw i proponują komfortową podróż, która niweluje wszelkie powody do strachu.

Dlaczego boimy się latać?

Lęk przed lataniem może być związany z lękiem wysokości. Nie mniej jednak z tym możemy sobie poradzić w banalny sposób i usiąść jak najdalej od okna, by nie widzieć jak wysoko się wznieśliśmy. Rzadko jednak się zdarza, by był on głównym powodem stanu lękowego. Najczęściej strach przed lataniem klasyfikowany jest jako fobia sytuacyjna. Niszczy ona wszelkie pozytywne emocje, np.  radość wynikającą z nadchodzących wakacji, czy zadowolenie ze spotkania z dawno niewidzianą rodziną.

Częstą przyczyną jest obawa przed katastrofą lotniczą. Owszem, prawdopodobieństwo przeżycia takowej jest mniejsze niż ocalenie po stłuczce samochodów osobowych. Pamiętajmy jednak, że wypadki samolotów zdarzają się znacznie rzadziej. Statystyki są jednoznaczne – w 2016 roku w wyniku katastrof samolotów cywilnych linii lotniczych zginęło 229 osób z całego świata, natomiast śmierć w wyniku wypadków samochodowych tylko i wyłącznie w Polsce, w tym samym okresie czasu, poniosło 3 026 osób. To racjonalny argument, który jest w stanie przekonać większość zlęknionych osób do wejścia na pokład.

Intymny lot uleczy lęk

Co jeśli paraliżuje nas strach przed tłumami na lotnisku, obawa przed złą kondycją maszyny lotniczej albo atakiem terrorystycznym? No cóż, w przypadku lotów rejsowych ciężko się przed tym uchronić. Sięgając po usługi prywatnych, certyfikowanych przewoźników lotniczych, możemy tego uniknąć. Stawiając na przelot prywatnym odrzutowcem nie ma możliwości, by ktoś niepowołany wkroczył na pokład. Dzięki temu ryzyko ataku terrorystycznego jest równe zeru.

Ponadto wszystkie maszyny podlegają ścisłej kontroli i muszą posiadać właściwe pozwolenia oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Wykwalifikowana kadra regularnie serwisuje statki powietrzne i starannie przygotowuje je do lotu, by były w gotowości we wskazanym przez nas terminie. To też stanowi niebywałą zaletę – mobilność, która eliminuje stres przed niezdążeniem na tradycyjny lot, czy obawę przed tłumami na lotnisku. To my decydujemy kiedy oraz z którego lotniska odlecimy. Warto dodać, że większość z nich posiada terminale VIP, z którego skorzystamy decydując się na wynajem prywatnego przelotu.

Lekarstwo na miarę XXI wieku

Poczucie komfortu na pokładzie to najlepszy sposób na lęk wywołany lotem. Dobrze wyposażone maszyny, profesjonalna obsługa i liczne udogodnienia, pozwolą nam zapomnieć o całym stresie. W prywatnym odrzutowcu możemy zjeść ulubione dania, obejrzeć film, oddać się pracy, a nawet skorzystać z usług kosmetyczki. To od nas zależy jak spędzimy ten czas, kogo oraz co weźmiemy na pokład. Pozwoli nam to odprężyć się i sprawi, że poczujemy się wyjątkowo. To rozwiązanie, które ze strachu przed lataniem wyleczy niemal każdego. Chcesz spróbować? Sprawdź przykładową ofertę na Jet Story i wyrusz w niezapomnianą podróż w przestworzach.