Rejs dookoła świata – czy jest możliwy?

archipelag-kornatow-–-wymarzone-miejsce-na-czarter-jachtu

O rejsie dookoła świata marzy każde dziecko, które naogląda się bajek czy naczyta książek, w których bohaterowie podróżują i odkrywają coraz to nowe krainy i kontynenty. Jednak w dzisiejszym świecie podróż dookoła świata nie musi należeć wyłącznie do sfery marzeń, bowiem coraz więcej osób decyduje się na czarter jachtu i tym samym przechodzi od marzeń do czynów, wypływając w świat. Czartery jachtów są z pewnością świetnym pomysłem na bezpieczne podróżowanie i opływanie oceanów dookoła świata, zwiedzania odległych państw i miast, a także niezapomniane chwile spędzone na morzu.

Długie miesiące na morzu

Rejs dookoła świata jest możliwością nie tylko zwiedzania wyjątkowych miejsc, podziwiania pięknych miasteczek czy zwiedzania wyjątkowych lagun, lecz przede wszystkim przeniesieniem zwykłego życia na jacht. To właśnie na nim grupa znajomych czy cała rodzina będzie spędzała kilka miesięcy. Na czas rejsu dookoła świata jacht stanie się domem, w związku z tym musi on być niezwykle komfortowy spełniać wszystkie niezbędne warunki i kryteria. Co więcej, coraz więcej rodzin decyduje się na podróż dookoła świata z dziećmi, chcąc celebrować chwile z najmłodszymi i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Wiele osób bierze roczny urlop w pracy, zabiera wszystkie oszczędności, żeby móc przeżyć niezapomniane chwile ze swoimi dziećmi. Dlatego czarter jachtu musi być także bardzo bezpieczny, żeby maluchom nie stało się na nim nic złego.

Wiele ofert na rynku

Jachty, które dostępne są w rozmaitych ofertach są doskonale przygotowane, bezpieczne i również wyjątkowo zadbane. Czarter jachtu z pewnością zapewni niezwykle komfortowe podróżowanie po całym świecie.Doskonale wyposażona kuchnia, mieszcząca się na jachcie, komfortowa łazienka z ciepłą wodą, to z pewnością podstawowe elementy dla osób wybierających czartery jachtów. Co więcej, każdy jacht jest obecnie wyposażony w sprawnąoraz nowoczesną nawigację, która podnosi bezpieczeństwo, co jest z pewnością niezwykle istotne dla uniknięcia niepożądanych przygód.

Ceny czarterów

Czarter jachtów obecnie kształtuje się na bardzo rozmaitym poziomie pod względem cenowym. Wynika to z tego, ze na rynku aktualnie jest niezwykle wiele firm i przedsiębiorstw oferujących czartery jachtów, co powoduję większą konkurencyjność a także niższe ceny dla klientów. Jednak przy wyborze jachtu na podróż dookoła świata, warto dokładnie zastanowić się, jaki środek transportu jest rzeczywiście najlepszy. Niektóry decydują się na podróż na przykład katamaranami, które gwarantuję wysokie bezpieczeństwo i spokojną podróż. Jednak inni wolą poczuć wiatr we włosach i prawdziwą żeglugę wybierają jachty balastowe czy balastowo-mieczowe. Wszystko zależy oczywiście od prywatnych, indywidualnych upodobań, a także od miejsc, w których danych jacht ma cumować.

Nowy czy wypożyczony

Osoby wybierające się w podróż dookoła świata muszą także podjąć decyzję czy chcą stać się właścicielami nowego jachtu czy skorzystać z możliwości czarteru jachtów. Z jednej stronyzakup nowegojachtu gwarantuje, że wszystkie elementy są niezużyte, w doskonałym stanie, a sam jacht pięknie się prezentuje. Jednak z drugiej strony taki jacht jest po prostu niesprawdzony, w związku z tym w razie jakiejkolwiek usterki, może wywołać szereg problemów, których osoby podróżujące chciałyby z pewnością ominąć. Czarter jachtów jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ jachty są z jednej strony sprawdzone i zupełnie sprawne, oferta firm prowadzących czarter jachtów także jest niezwykle bogata i różnorodna, a w razie awarii czy problemów technicznych można skontaktować się z daną firmą, która dostarczy albo nowy jacht albo ekipę, która rozwiąże problem. W związki z tym decyzję, na jaki jacht się zdecydować musi podjąć każdy indywidualnie. Warto jeszcze rozważyć sprawę późniejszego przechowywania jachtu, bowiem po powrocie z podróży dookoła świata trzeba także znaleźć miejsce, w którym taki nowy, zakupiony jacht będzie mógł się znajdować do następnego momentu, wypłynięcia na wody.