Zamierzasz surfować na wakacjach? Sprawdź jak dobrać trapez do kitesurfingu?

kitesurfing

Trapez do Kitesurfingu powinien zapewnić wygodę i przyjemne pływanie przez wiele godzin. Jest to rodzaj pasa, który bezpośrednio podpina zawodnika do drążka sterowniczego. Pomaga on kontrolować moc i pracę latawca, które odciążają górne partie ciała jak ręce i plecy. Wybór trapezu do kitesurfingu jest kwestią indywidualną i duże znaczenie ma tu budowa ciała oraz predyspozycje fizyczne.

Na rynku mamy wiele dostępnych rodzajów trapezów. Należą do nich:

  • Trapez biodrowy – zapewnia dużą swobodę podczas pływania i jest najczęściej wybieranym produktem do Kitesurfingu.
  • Trapez siedzący – ma niżej osadzony środek ciężkości. To świetny wybór dla osób posiadających problemy z plecami.
  • Trapez typu vest – jest połączeniem trapezu biodrowego z kamizelką asekuracyjną, zapewnia wygodę, unosi na wodzie, chroni przed uderzeniami.

Odpowiedni rozmiar

Bardzo ważne jest aby nie kupić zbyt małego lub za dużego trapezu. Powinien on być idealnie dopasowany do sylwetki. Nie może nas uwierać, ani przemieszczać się po ciele podczas pływania. Nie powinniśmy się spieszyć z zakupem. Co w takim razie zrobić aby wybrać idealny model?

  • przymierzmy kilka rozmiarów
  • pamiętajmy aby zapiąć wszystkie paski
  • jedyne ubranie jakie powinniśmy na sobie mieć to cienka koszulka

Trapezy każdego rodzaju znajdziecie w odpowiedniej kategorii sklepu: KiteOffer.com – trapez kitesurfing. Przy zakupie trapezu warto również upewnić się, czy posiada nożyk do przecinania linek. Jest to bardzo ważne w momencie, gdy linki oplatają ciało. Warto też zwrócić uwagę na Leash, który jest integralną częścią trapezu. Trapez do kitesurfingu powinien gwarantować dobre ułożenie i dopasowywać się do kształtów ciała. Wyjątkowym modelem, który zyskał ogromną popularność jest trapez mystic warrior. Dzięki uniwersalności i niezwykłej wygodzie, wytrzyma nawet najbardziej ekstremalne sytuacje. Niezwykłe detale w postaci idealnie wyprofilowanej gąbki, okrytych zewnętrznych elementów zabezpieczających przed zaczepianiem się linek, czy warstwa ochronna zapobiegająca przed przypadkowym otwarciem – to tylko niektóre ważniejsze elementy tego modelu, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze trapezu do kitesurfingu.