Tańsze przejazdy komunikacją miejską dzięki aplikacjom mobilnym

pexels-photo-211052

Obszar mobile przejmuje rynek, a w szczególności płatności, które stały się codziennością. Kupowanie biletów przez aplikacje mobilne jest coraz bardziej popularne, dzięki powszechnemu dostępowi do smartfonów i tabletów. Na rynku istnieje kilku operatorów m-płatności, w tym mPay, który aktualnie wprowadza promocje dla swoich klientów. Od lipca kupimy bilety czasowe za 1 zł przy płatności kartą. Zapomnijmy o problematycznym szukaniu drobnych w portfelu i staniu w kolejkach po bilet.

Aplikacje pozwalające na kupno biletu przez smartfona są oszczędnością czasu i dużym ułatwieniem dla pasażerów. Wystarczy wsiąść do autobusu, uruchomić aplikację i zapłacić za przejazd. Taka opcja nie potrzebuje drukowania potwierdzenia zakupu. Firma mPay oferuje jeden z takich systemów. Spółka na polskim rynku istnieje od 2003 roku. Specjalizuje się w m-płatnościach, a ich wiodącym produktem jest aplikacja mobilna mPay. System ten pozwala na kupno biletu komunikacji miejskiej i biletu na imprezy sportowe, płatności za parkowanie, doładowanie telefonu oraz opłacenie rachunków domowych. A to wszystko zrobimy na ekranie tabletu lub telefonu. Za ich pomocą dokonasz zakupu biletów: jednorazowych, czasowych, normalnych, ulgowych oraz grupowych. Bilety w aplikacji kupimy w 19 miastach Polski: Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Lublinie, Białymstoku, Krakowie, Inowrocławiu, Włocławku, Ostrołęce, Radomiu, Kraśniku, Łodzi, Rzeszowie, Głogowie, Zduńskiej Woli, Poznaniu, Przemyślu, Częstochowie oraz KZK GOP i. Żeby używać aplikacji wystarczy doładować konto mPay czyli tzw. portmonetkę szybkim przelewem bankowym, lub bezpośrednio przez stronę zasil.mpay.pl. Płatność możemy dokonać też kartą płatniczą

Firma mPay przygotowała specjalną ofertę. Zgodnie z jej warunkami, klienci aplikacji mobilnej będą mogli kupić bilet w cenie 1 zł przy płatności kartą. Wszystkie miasta widoczne w aplikacji objęte są tą promocją a rozpoczęcie kampanii odbędzie się w lipcu.

Aplikacja mPay umożliwia dokonanie zakupu w dowolnym miejscu i o każdej porze. Nie potrzebujemy pieniędzy, liczenia drobnych i szukania punktu sprzedaży biletów. Przed wejściem do autobusu należy skasować bilet, czyli zapłacić za niego w aplikacji. System jest całkowicie darmowy, potrzebujemy tylko połączenia z internetem. Aplikacja jest prosta w obsłudze, wystarczy ją uruchomić, wybrać miasto, rodzaj biletu oraz wpisać numer linii, którą będziemy podróżować.. Po skasowaniu biletu, zapisuje się on w pamięci aplikacji. Jest całkowicie bezpieczna na poziomie bankowości elektronicznej.

Podczas kontroli biletowej należy oznajmić, że bilet został zakupiony przez aplikacje mPay i pokazać ekran telefonu z ikonką „kontrola biletów”. Więcej informacji dotyczących aplikacji znajdziemy na stronie mPay.