Weekendowa przygoda

pexels-photo-66086

Aby przeżyć wielką przygodę nie trzeba wcale narażać się na niebezpieczeństwo, wyjeżdżać na inne kontynenty, przedzierać się przez amazońską dżunglę czy przemierzać syberyjskie bezdroża. Niezapomnianym wydarzeniem może być również weekend na mazurach, spędzony w komfortowych warunkach i obfitujący w liczne atrakcje, zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Hotel – pałac Mortęgi to jedno z najlepszych miejsc w Polsce na wypoczynek z dziećmi. Dlaczego?

Atrakcje dla każdego

 Wypoczynek z dzieckiem może być trudny, zwłaszcza wtedy, gdy musisz się nim cały czas zajmować. Jeśli jednak zdecydujesz się odwiedzić właśnie hotel w Mortęgach możesz mieć pewność, że zajęć dla Twojej pociechy na pewno nie zabraknie – w obiekcie znajduje się między innymi uwielbiane przez najmłodszych mini-zoo, ponadto goście mogą wysłać swoje pociechy na zajęcia z doskonałymi animatorkami, które zadbają o to, aby dziecko nie tylko się nie nudziło, ale również było w stu procentach bezpieczne. Co w tym czasie będą robić dorośli? Co tylko sobie wymarzą – hotel został wyposażony w luksusowy basen, saunę, łaźnię, a także przygotował bardzo bogatą ofertę jeśli chodzi o zabiegi SPA i masaże. To fantastyczna okazja po temu, aby wreszcie porządnie się zrelaksować.

A może jazda konna?

 Jazda konna na Mazurach to coś, czego każdy powinien spróbować. Odwiedzając Mortęgi możemy nie tylko pojeździć na koniach z tutejszych stajni, ale również nauczyć się podstaw jeździectwa pod okiem czujnych, kompetentnych i doświadczonych instruktorów. Nawet jeśli nie pociąga Cię jazda w siodle, spytaj swoje dziecko, jak to wygląda z jego lub jej perspektywy – najmłodsi uwielbiają konie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypoczynek na mazurach wiązał się w ich przypadku z pierwszym kontaktem z jazdą konną – jeśli pozwolisz na to dziecku, z pewnością będzie Ci wdzięczne jeszcze bardzo długo, a do samego wyjazdu będzie wielokrotnie wracało we wspomnieniach i rozmowach.

Dlaczego warto odwiedzić Mazury?

 Na to pytanie można udzielić bez liku odpowiedzi. Najważniejszą kwestią wydaje się możliwość odpoczęcia od miejskiego zgiełku wśród cudownych, wiejskich krajobrazów. Tylko ktoś, kto był już kiedyś na Mazurach jest w stanie zrozumieć, na czym polega magia tego miejsca – niezwykle bogata przyroda, malownicze krajobrazy, fantastyczne miejsca do uprawiania sportów, jakich nigdzie indziej w Polsce nie da się uprawiać na taką skalę, jak choćby żeglarstwo czy kajakarstwo. Do tego czyste powietrze, nieskażone spalinami i wszechogarniająca cisza, przerywana jedynie odgłosami lasu lub zwierząt żerujących na okolicznych polach i łąkach. Odkrywanie Mazur jest pasjonującą przygodą – region ma nam do zaoferowania między innymi liczne szlaki piesze i rowerowe, które, dodajmy, znakomicie nadają się do przemierzania wraz z dziećmi. To również raj dla grzybiarzy i wędkarzy, a także ornitologów. Dlaczego nie miałbyś zabrać swojego dziecka na wycieczkę do mazurskiego lasu i pokazać mu, jak podgląda się dziką przyrodę? Hotel – Pałac w Mortęgach jest do takich wypraw znakomitą bazą.