Trendy wnętrzarskie w 2017 roku

polska

Udane wakacje wielu osobom kojarzą się z wyjazdem za granicę. Oczywiście warto podróżować do innych krajów, poznawać odmienną kulturę i obyczaje, zobaczyć na własne oczy znane na całym świcie zabytki czy poćwiczyć angielski, ale Polska oferuje nie mniej ciekawe miejsca. Gdzie warto pojechać na wakacje?

Nie tylko za granicę

Polscy turyści chętnie udają się na wakacyjny wypoczynek za granicę. Atrakcyjne ceny w kurortach, szeroka oferta dla gości zagranicznych oraz gwarancja pięknej pogody to z pewnością ogromna zachęta dla miłośników plażowania. Dużym powodzeniem cieszą się również miejsca słynne z zabytkowych obiektów. Osoby, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą wybrać się za granicę, mogą skorzystać z wielu możliwości, jakie oferuje Polska. Wbrew pozorom w naszym kraju nie brakuje ciekawych miejsc wartych zobaczenia, a coś odpowiedniego dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i zwolennicy słodkiego lenistwa czy turyści ceniący poznawanie lokalnej historii i zabytków.

Nad morze

Pobyt nad polskim morzem to doskonała propozycja dla turystów, którzy chcą mieć wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Warto wspomnieć, że coraz lepsze połączenia lotnicze z dużych miast całej Polski pozwalają dotrzeć nad Bałtyk w krótkim czasie, dzięki czemu równie dobrze można spędzić tu wolny weekend bez konieczności podróżowania własnym autem. Niezależność od miejskiej komunikacji zapewni wypożyczalnia samochodów AC-CAR – wynajem aut pozwala w wygodny sposób dotrzeć do wszystkich interesujących miejsc w okolicy, nawet tych oddalonych o kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów. A co warto zobaczyć będąc nad morzem? Obowiązkowym punktem na mapie każdego turysty jest na pewno Gdańsk, Sopot i Gdynia. Trójmiasto oferuje zarówno spacery po klimatycznych uliczkach, zwiedzanie ciekawych zabytków, przechadzki po malowniczym wybrzeżu, ale też aktywny wypoczynek i błogie lenistwo na plaży, kiedy pogoda sprzyja. Pobyt nad Bałtykiem ponadto jest korzystny dla zdrowia – duża zawartość jodu i powietrze wolne od alergenów sprawiają, że takie wakacje doceni każdy turysta.

W góry

Do najchętniej odwiedzanych gór w Polsce należą Tatry i Bieszczady. Chociaż są całkowicie odmienne, z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom pieszych wycieczek i przepięknych widoków. Urozmaicone pod względem stopnia trudności czy długości trasy to gwarancja, że odpowiednie szlak dla siebie znajdą i amatorzy, i nieco bardziej doświadczeni w tego typu wyprawach turyści.

Miasta i miasteczka

Przepiękny Toruń, malowniczy Kazimierz czy zabytkowy Sandomierz to tylko kilka z niezliczonych miejscowości w Polsce, które warto odwiedzić. Zachwycają piękną architekturą, ciekawymi pamiątkami historii oraz położeniem, dzięki czemu zdobywają serca licznych gości. Wbrew pozorom oferta turystyczna jest w takich miastach i miasteczkach całkiem dobrze rozwinięta – nie brakuje wygodnych miejsc noclegowych, a atrakcje przygotowane z myślą o gościach zapewniają miłe spędzenie urlopu.