Fantastyczna czwórka – 4 wyspy, które trzeba odwiedzić w życiu

bora-bora-wyspa-wakacje (1)

Istnieje wiele rankingów najpiękniejszych wysp świata. W końcu na naszej cudownej Ziemi jest niezliczona liczba pięknych zakątków. Aż żal, że nie można odwiedzić ich wszystkich. Podróżnicy subiektywnie oceniają wszystkie aspekty swoich ulubionych zakamarków – począwszy od panującego klimatu, kończąc na krajobrazie. My dziś przedstawimy Wam naszą subiektywną listę czterech ulubionych wysp!

Maui

To podobno najpiękniejsza wyspa w archipelagu Hawajów. Jest tu wiele do zwiedzania. Samą wyspę zamieszkuje 117 tys. ludzi. Nie jest to wysepka, którą można zobaczyć i poznać w jeden dzień. Właściwie można odwiedzić to miejsce kilka razy i wciąż nie poznać go do końca.

Na szczególną uwagę zasługuje Rajski Park Narodowy, który zajmuje powierzchnię 118 kilometrów kwadratowych, z czego znakomita większość to całkowicie dzika przyroda, nienaruszona przez człowieka. Wszystko prezentuje się wręcz obłędnie!

Na Maui można znaleźć wiele małych, romantycznych zatoczek, ale osoby, które lubią spędzać aktywnie czas na wakacjach z pewnością nie przejdą obojętnie obok propozycji spróbowania windsurfingu i kiteboardingu, bo obecne, duże plaże są do tego przystosowane.

Niesamowite wrażenie robią wulkany umiejscowione na Maui – to dzięki nim, a właściwie ogromnemu przesmykowi między nimi, Maui nazywane jest „Wyspą doliny”. Gleby wulkaniczne pozwoliły rozwinąć się plantacjom ananasów czy cytrusów.

Jeżeli jeszcze nie jesteście zauroczeni to wspomnieć należy, że nawet TripAdvisor uznał Maui za najpiękniejszą wyspę na ziemi!

maui-wakacje-wczasy-park-narodowyBali

Bali jest nazywana Wyspą Tysiąca Bogów. To miejsce czasem mrozi krew w żyłach. To nie jest zwykła rajska wyspa, ale miejsce magiczne, które aż ocieka klimatem przygody. To właśnie za to uwielbiamy w Bali. Tutejsze świątynie robią naprawdę niesamowite wrażenie.

Według informatora jest ich tutaj ok. 20 tysięcy! Szczególnie ważne jest, aby wybrać się do Pura Ulun Danu. To hinduistyczna świątynia na jeziorze Bratan. Mocne wrażenia gwarantowane! Poza nią, warto jeszcze odwiedzić Pura Belanjong, w której znajdziecie w najstarszą inskrypcję wykonaną na Bali oraz Pura Batukaru, która jest jedną z dziewięciu świątyń chroniących wyspę przed złymi duchami.

3

Bora-Bora

Bora-Bora to dla wielu synonim raju. Nie inaczej jest w naszym odczuciu. To miejsce, które za każdym razem kusi tropikalną przyrodą, słoneczną pogodą, fantastyczną atmosferą i egzotyczną scenerią. Nie ma chyba przyjemniejszej rzeczy na Ziemi niż leżenie o poranku w cieniu palm i podziwiania rajskich krajobrazów.

bora-bora-wyspa-wakacje

Phuket

Największa wyspa Tajlandii, Phuket, położona jest na Morzu Andamańskim. Phuket jest popularnym kierunkiem turystycznym, zwłaszcza jej plaża Patong, która w dzień zapełnia się opalającymi się turystami, a nocą zamienia się w centrum rozrywkowo-imprezowe.

Na Phuket poza szerokim wyborem plaż, SPA i barów można też spokojnie odpocząć, podziwiając niesamowite zachody słońca, okoliczne zatoki i przyrodę. Godna polecenia jest plaża Kata, która jest rzadziej odwiedzana przez turystów, a ze względu na krystaliczną wodę i czysty piasek, zapewnia równie dobre wrażenia i widoki.

Phuket jest prawdopodobnie najlepszym wyborem na wczasy w Tajlandii. Poza dużym wyborem plaż, niesamowite wrażenia zapewnią również wycieczki na wyspy zatoki Phuket. Warto podczas pobytu zwiedzić taoistyczne świątynie, zwłaszcza najstarszą 200 letnią Put Jaw Soi Phuthon czy stare miasto, którego atrakcje, zwłaszcza oryginalna architektura z XIX, są związane z jego chińskim dziedzictwem.