5 niezwykłych pomysłów na wakacje dla dzieci i młodzieży

35

Przeglądasz oferty obozów i masz ochotę krzyknąć „Za moich czasów tego nie było”? I świetnie! O to chodzi! Obozy i kolonie to gwarancja niezapomnianych wspomnień i przyjaźni. Im ciekawszy plan wyjazdu, tym lepiej. Nie szukaj obozu podobnego, do tego na którym ty byłeś wiele lat temu. Postaraj się znaleźć coś, co zachwyci twoje dziecko. Oto kilka niezwykłych propozycji, które mogą mu się spodobać!

Obóz crossfit

Coś dla dzieci, które nie lubią nudy i ciągle szukają nowych wyzwań i mocnych wrażeń. Obóz z urozmaiconym programem, pełnym atrakcji, o których dziecko nigdy nie zapomni. Na liście atrakcji są offroad, quady, nocne wyprawy, wspinaczki linowe i górskie, czy paintball – niejeden dorosły chciałby się bawić na takim wyjeździe!

Obóz vlogera

Idź z duchem czasu! Jeśli twoje dziecko interesuje się nowymi mediami marzy, żeby stworzyć coś swojego w sieci, obóz vlogera będzie strzałem w dziesiątkę! W programie nauka tworzenia materiałów video, streamingu, techniki autoprezentacji i spotkanie ze znanym vlogerem na żywo.

Obóz zagraniczny

Dziś dzieci uczą się języka obcego od przedszkola, ale nie zawsze mają możliwość, żeby sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Wyjazd za granicę to świetna okazja, żeby mogły się przekonać, dlaczego warto się uczyć języka! Nie musisz wybierać kraju anglojęzycznego, jeśli dziecko uczy się angielskiego – ze znajomością tego języka porozumie się w praktycznie każdym kraju europejskim! A przy okazji zobaczy najsłynniejsze atrakcje świata na żywo np. odwiedzi słynne Harry Potter Studio czy zwiedzi rzymski Paneton, świątynię wszystkich bogów.

Wyjazd językowy

Twoje dziecko pierwszy obóz zagraniczny ma za sobą? Idź o krok dalej! Wybierz wyjazd, w czasie którego noclegi dziecku zapewni zagraniczna rodzina. To świetna okazja, do rozmów w obcym języku, a także poznania kultury danego kraju w najbardziej naturalnej postaci. To obozy młodzieżowe w zupełnie innej formule: w ciągu dnia dzieci spędzają czas na atrakcjach zaplanowanych przez organizatora, ale wieczorami i rano mieszkają u anglojęzycznych rodzin. Zwykle u jednej rodziny mieszka kilka osób.

Intercamp informatyczny

Coś dla pasjonatów robotów i gier. W czasie wyjazdu dzieci będą rozwijać swoje zdolności konstrukcyjne, graficzne i komputerowe. Wszystkie atrakcje są dobierane przez specjalistów i dozowane przez przeszkolonych opiekunów, na przemian z aktywnościami na świeżym powietrzu, więc nie musisz się martwić, że dziecko cały dzień będzie siedzieć przed komputerem.

Któryś z tych pomysłów spodobał się tobie lub twojemu dziecku? Sprawdź ofertę obozów na stronie ATAS.pl (https://www.atas.pl/), żeby znaleźć szczegóły wyjazdów i jeszcze więcej ciekawych ofert.