Spróbuj jakie to proste i rozlicz PITy 2016 online

1

Coraz więcej osób przyznaje, że elektroniczny urząd skarbowy i dobry a do tego bezpłatny program do rozliczenia podatku to wielkie ułatwienie i oszczędność czasu. A czas to towar deficytowy  którego tak bardzo wszystkim nam brakuje. Większość z nas ma już dostęp do komputera podłączonego do Internetu.

Korzystają z niego osoby starsze i młodzi ludzie. Każdego roku rośnie liczba podatników składających deklaracje PIT przez Internet bez konieczności złożenia wizyty w prawdziwym urzędzie skarbowym i oddania wypełnionej, papierowej wersji PITa. Ministerstwo Finansów poinformowało, że w całym 2016 roku przesłano ponad 62 miliony dokumentów wypełnionych przez Internet.

Rozlicz PITy 2016 online  i poznaj zalety tej metody

Wybierając rozliczenie podatku przez Internet zobaczysz, jak wiele zalet ma ten sposób komunikacji z organami podatkowymi. Martwisz się, że przepisy podatkowe to za trudny temat dla Ciebie? Nie wiesz który formularz PIT powinieneś wypełnić i nie masz pojęcia z jakiej ulgi możesz skorzystać, żeby obniżyć kwotę podatku? Chcesz odwiedzić biuro doradcy podatkowego zanim zaczniesz wypełniać formularz podatkowy? Nie musisz tego robić. Rozlicz PITy 2016 online a kłopot z nieznajomością przepisów podatkowych zniknie.

Rozliczyć PITy 29016 online – jak to zrobić?

Mamy do wyboru dwa sposoby. Pierwszy to bezpłatne, godne polecenia i bezpieczne specjalne programy, drugi to skorzystanie z platformy e-Deklaracje na www.mf.gov.pl. Dodatkowo, na stronie Ministerstwa Finansów udostępnione są do wypełnienia interaktywne formularze PIT. Do rozliczenia PIT internetowo będzie potrzebna aktualna wtyczka do przeglądarki internetowej. Również do  pobrania ze strony Ministerstwa Finansów. Wiele firm podatkowych oferuje na swoich stronach programy do rozliczeń PIT online. Są to aplikacje opracowane specjalnie dla osobach nie mających codziennie do czynienia z podatkami lecz składającymi raz w roku zeznanie PIT. Bezpłatny program do rozliczania PIT online ma wbudowaną bazę aktualnie obowiązujących przepisów podatkowych, dostępne formularze PIT oraz spis wszystkich Organizacji Pożytku Publicznego, na których cele możesz przekazać 1% swojego podatku.Polecamy PITax.pl, bezpłatny bezpieczny i bardzo prosty, wręcz intuicyjny w obsłudze program. Rozliczenie PIT z PITax.pl  zajmie najwyżej 10 minut.

Rozliczając PITy 2016 online możemy być pewni, że wszelkie obliczenia są poprawne, program podpowie, z jakiej ulgi mamy prawo skorzystać a dane adresowe urzędów skarbowych wprowadzane są przez program. Umożliwia to udostępniona przez Ministerstwo Finansów usługa wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR). Usługa uruchamiana jest w połowie marcu, ponieważ jej podstawę stanowią dane przekazane urzędom przez pracodawców składających informacje podatkowe za poprzedni rok podatkowy. Program PITax, który rozlicza PITy 2016 online daje nam  możliwość zintegrowania PFR z wypełnianą przez nas deklaracją PIT online. A to jest spora oszczędność czasu, gdyż informacje takie jak: dane pracodawcy, wysokość dochodów, dane osobowe podatnika, itp. są już wprowadzone w odpowiednie rubryki dokumentu. PFR daje podatnikowi propozycję rozliczenia rocznego PIT, z którego może on skorzystać lub nie.

Artykuł powstał we współpracy z portalem PITax.pl Łatwe podatki, oferującym nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku PIT, ale także dostęp do ogromnej bazy wiedzy podatkowej i pomocy ze strony zespołu doświadczonych ekspertów i doradców podatkowych.

PITax.pl Łatwe podatki został wybrany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych jako najlepszy program do PIT dla użytkowników oraz organizacji pozarządowych zbierających 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.