Rejsy do Szwecji – niebanalny pomysł na weekend

rejsy szwecja turystyczne

Rejs turystyczny do Szwecji to propozycja dla osób, które poszukują oryginalnego pomysłu na spędzenie weekendu. To rozwiązanie przypadnie do gustu zarówno tym, którzy chcieliby zobaczyć charakterystyczne zakątki Skandynawii, jak i spędzić ekscytujące chwile na morzu.

Kompleksowe zwiedzanie

Najważniejsze miejscowe zabytki, podziwianie krajobrazów wybrzeża szkierowego i odwiedzenie współczesnych skandynawskich miast – Karlskrony i Ronneby, to główne atrakcje dwudniowego rejsu do Szwecji. Wyprawa pozwoli na nieco bliższe poznanie historii Wikingów. Wszystko dzięki możliwości odwiedzenia cmentarzyska z kamiennymi kręgami sprzed tysiąca lat oraz obejrzenia kamienia runicznego z wyrytą siedemnastowieczną klątwą. W trakcie autokarowej wycieczki po największych wyspach archipelagu, będzie można do woli podziwiać krajobrazy tamtejszego wybrzeża.

Będąc w Ronneby, nie sposób choć na chwilę nie wstąpić do tamtejszego średniowiecznego kościoła oraz dawnego uzdrowiska, dziś przekształconego w jeden z najpiękniejszych szwedzkich parków. Równie interesująca może być wizyta w położonej na 33 wyspach Karlskronie. Koniecznie trzeba zobaczyć znajdujące się w tym mieście zabytki, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dzięki spędzeniu dwóch nocy na promie Polska – Szwecja, można nie tylko odbyć bogatą w atrakcje całodniową wycieczkę autokarową z przewodnikiem po Szwecji, ale też oddać się równie interesującym rozrywkom dostępnym na pokładzie, takim jak np. wieczorna muzyka na żywo.

Muzyczna wyprawa

Zlot fanów Depeche Mode na środku morza? Wielbiciele twórczości tej brytyjskiej grupy mogą spotkać się na promie relacji Polska – Szwecja już 1 kwietnia. Na miłośników tego synthpopowego zespołu czeka tam cała masa muzycznych atrakcji. Na telebimach zostaną wyświetlone teledyski i koncerty formacji. Odbędzie się minigiełda, na której będzie można wymienić się z innymi fanami płytami i gadżetami związanymi z zespołem. Nie zabraknie również konkursu na najlepszy taniec i najwierniej odtworzonego sobowtóra każdego z członków grupy.

Główną atrakcją dla osób, które wyruszą w rejs turystyczny do Szwecji, będzie koncert zafascynowanego twórczością Depeche Mode, zespołu Das Moon. Charyzmatyczne trio, zagra zarówno własne kompozycje, jak i covery bohaterów rejsu. Oprócz tego, na scenie pojawią się didżeje, którzy zaprezentują własne muzyczne spojrzenie na muzykę Brytyjczyków.

Choć zlotów fanów Depeche Mode jest wiele, ten z pewnością będzie wyjątkowy, przede wszystkim dlatego, że zostanie zorganizowany nie na lądzie, a na środku morza. Oprócz wspomnianych atrakcji artystycznych, na gości czeka masa udogodnień – dwuosobowe kabiny z łazienką, lunche w formie szwedzkiego stołu czy dostęp do barów i restauracji.

Organizatorzy morskich podróży prześcigają się w coraz to bardziej oryginalnych propozycjach wyjazdów. Osoby lubiące poznawać atrakcje turystyczne nowych miejsc, mogą wybrać się w jednodniowy wypad do Szwecji, wycieczkę po Karlskronie lub poznać zabytki Malmö i Lund podczas wizyty w tych miejscach. Organizowane są specjalne wycieczki z ciekawymi niespodziankami dla najmłodszych, a także wyprawy dla wielbicieli określonego gatunku muzyki. To tylko część pokaźnej oferty interesujących rejsów turystycznych do Szwecji, jaką można znaleźć na tej stronie: http://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne. Wśród licznych propozycji, każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie.