Wycieczka do magicznego Krakowa – gdzie się zatrzymać?

wycieczka-do-magicznego-krakowa-–-gdzie-sie-zatrzymac2

Kraków to miasto od dawna uznawane za magiczne – bez względu na to, czy ktoś wierzy, że na Wawelu znajduje się czakram (miejsce mocy), czy nie. Niezwykła atmosfera tego miasta płynie z jego architektury, pogody, historii, a także tworzona jest przez ludzi, którzy w nim żyją.

W Krakowie żyje się bardziej artystycznie, dba o kulturę wysoką – zawsze jest gdzie pójść i co zobaczyć. Dlatego właśnie do tego miasta w południowej Polsce zjeżdżają nie tylko tłumy studentów (którzy później chcą się tam osiedlić), ale i turystów. Gdzie zatrzymać się, gdy chcemy przyjechać tam na krótką wycieczkę?

conrad-baner

Noclegi w Krakowie

Do Krakowa przyjeżdżają tłumy turystów – zarówno wycieczki zorganizowane (na przykład klasowe), jak i indywidualni goście, którzy chcą poznać miasto, albo już się z nim zetknęli i pragną ponownie się nim nasycić. W związku z tak dużym zainteresowaniem nie można narzekać na brak możliwości noclegowych – istnieje mnóstwo wszelkiej maści hoteli, hosteli oraz prywatnych apartamentów, gdzie można się przespać. Rzecz jasna, cena zależy zarówno od lokalizacji (im bliżej centrum miasta, tym jest oczywiście drożej), jak też od standardu, jaki nas interesuje. Nikt nie chce spędzić urlopu w nieatrakcyjnym miejscu – jednak im wyższego standardu pokoju i usług oczekujemy, tym więcej trzeba będzie zapłacić.

Ogólnie rzecz biorąc, w Polsce przybywa miejsc noclegowych – zainteresowanie naszym krajem jest coraz większe. W samym Krakowie stale przybywa budynków, oferujących nocleg – w 2015 roku dysponował on 586 obiektami noclegowymi, oferującymi 35,3 tys. miejsc noclegowych. W czasie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży ilość ta jeszcze wzrosła – dlatego naprawdę jest w czym wybierać!

Apartamenty w Krakowie

Wybierając hotel w Krakowie, musimy się liczyć z tym, że albo zapłacimy dużo (jeśli jest on blisko centrum), albo będziemy musieli spędzić trochę czasu w autobusie czy tramwaju, żeby dotrzeć do wszystkich zabytków. Oczywiście hotele są utrzymane w wysokim standardzie, dlatego też wiele osób wybierze jedną z tych dwóch opcji, nie zastanawiając się nawet nad innymi. Jednakże spora część ludzi – zwłaszcza młodych – korzysta teraz także z ofert, jakimi dysponują hostele. Już skończyły się czasy, gdy były to (delikatnie mówiąc) przestrzenie nieprzyjemne. Teraz to naprawdę czyste i komfortowe pokoje, ulokowane w bliskim sąsiedztwie najważniejszych zabytków, w których możemy wynająć jedynie łóżko w wieloosobowym pokoju, ale także i cały prywatny pokój! Wybór zależy od nas!

Dokonaj rezerwacji apartamentów na stronie conradhotel.pl

Stale zaś rośnie liczba chętnych, którzy preferują apartamenty w Krakowie. To miejsca, gdzie mamy zapewnioną 100% prywatność i które również są ulokowane w bliskim sąsiedztwie wielu ważnych zabytków – większość znajduje się w obrębie Starego Miasta, więc wszystkie najważniejsze zabytki czy muzea są na wyciągnięcie ręki turysty! Mieszkania są w pełni wyposażone – w większości jest nawet ekspres do kawy, pralka, mikrofalówka i deska do prasowania. Oczywiście, możemy też korzystać ze wszystkich naczyń i sztućców. Dzięki temu można zdecydować się na przyjazd nie tylko na weekend, ale nawet na cały, wakacyjny urlop!

wycieczka-do-magicznego-krakowa-–-gdzie-sie-zatrzymac1

Każdy apartament w Krakowie ma oczywiście swoją własną łazienkę, a przy tym nikt nie widzi kiedy wracamy, o której wychodzimy – nie musimy się nikomu meldować. Właściciel przybywa tylko po to, by wręczyć nam klucze i oprowadzić krótko po mieszkaniu, a następnie przychodzi w dzień naszego wyjazdu, by je odebrać. Przy tym cena apartamentów ulokowanych w centrum jest niższa niż pokojów w położonych niedaleko hotelach – zyskujemy wolność, a do tego oszczędzamy. Minusem może być brak obsługi – na przykład nikt nie przyniesie nam śniadania.

Dla osób bardziej wymagających, najlepszym wyborem będzie hotel, który oferuje o wiele więcej usług i udogodnień dla swoich gości. Po całym dniu zwiedzania możemy się zrelaksować w hotelowym SPA (niektóre hotele mają w swojej ofercie saunę i jacuzzi) czy zjeść spokojną kolację w hotelowej restauracji. Oprócz tego, jeśli turyści przyjeżdżają swoim samochodem lub skorzystali z wypożyczalni samochodowej, nie muszą się obawiać o brak miejsc parkingowych czy bezpieczeństwo pojazdu.