5 rzeczy, dzięki którym twój lot będzie udany

luggage-991314_1280

Lot samolotem to jedno z przyjemniejszych doświadczeń w podróżowaniu. Szybko, bezpiecznie i wygodnie. Co więcej, Twój lot może być jeszcze bardziej udany, jeśli tylko zadbasz o kilka prostych rzeczy.

 I. Karta pokładowa w telefonie

Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które nie tylko zaoszczędzi Ci stanie w kolejce do automatu na lotnisku, ale też zmniejszasz w ten sposób ryzyko, że swoją kartę pokładową zgubisz, lub po prostu zapomnisz. W końcu ciężko wyobrazić sobie, że nie zabierzesz ze sobą telefonu, prawda?

 II. Samochód w bezpiecznym miejscu

Co zrobić z autem podczas podróży samolotem? Wielu się tym zamartwia. A niepotrzebnie. Wystarczy bowiem, że samochód zaparkujesz na parkingu strzeżonym przy lotnisku. Parking Okęcie zarezerwujesz już od 56zł za 7 dni, jeśli skorzystasz z sieci parkingów Parklot. Dzięki temu zapewnisz sobie wygodną podróż do i z lotniska, a swoim czterem kółkom – bezpieczeństwo. Będziesz miał więc jedno zmartwienie mniej.

 III. Uprzyjemnij sobie lot

Pamiętaj, by na pokład samolotu wziąć ze sobą coś, czym będziesz mógł zająć się podczas lotu. Nie zawsze siedzi się przecież przy oknie, by móc podziwiać piękne widoki. Nie zawsze też przez to okno widać cokolwiek innego, poza chmurami. Jakie mamy zatem opcje? Książka lub czytnik e-booków? Jak najbardziej. Tablet lub laptop z wciągającymi filmami? Oczywiście! Tylko pamiętaj, by w tym ostatnim przypadku korzystać ze słuchawek.

 IV. Ciśnienie pod kontrolą

Niektórzy pasażerowie mają problem z ciśnieniem panującym w samolocie podczas lotu. Bóle głowy, uszu, czy też nieprzyjemne uczucie zatkanych uszu, to przecież nie są synonimy przyjemnej podróży. Na szczęście można z tym sobie poradzić! I to na różne sposoby. Ziewanie, nawet to udawane, czasem pomaga. Można też zatkać sobie nos, zamknąć usta, i próbować „wypchać powietrze z uszu”. Albo po prostu – żuć gumę. Warto więc przed lotem zaopatrzyć się w paczkę gum do żucia.

 V. Troska o nogi

Wielu pasażerów zaraz po starcie samolotu, zdejmuje buty. I bardzo dobrze. Widać – dbają o zdrowie nóg. Długie unieruchomienie ciała w pozycji siedzącej utrudnia bowiem przepływ krwi, sprzyjając powstawaniu zakrzepów. Na szczęście można temu przeciwdziałać, wykonując regularnie ruchy stopami (a nawet całymi nogami). Można też założyć na nogi podkolanówki uciskowe.

Widzimy więc, że jest kilka sposobów, dzięki którym lot samolotem może stać się jeszcze bardziej udanym i przyjemnym doświadczeniem. Warto z nich korzystać. Jeśli chcemy zaoszczędzić przy parkowaniu swojego samochodu przy lotnisku – warto skorzystać z usług sieci parkingowych https://www.parklot.pl/pl/parkingi-lotnisko-okecie/