BeforeYouGo – nowa aplikacja ubezpieczeniowa dla podróżnych

Na rynku pojawiła się nowa aplikacja mobilna BeforeYouGo, która prezentować chce „innowacyjną stronę ubezpieczeń”. Aplikacja jest rozwiązaniem dedykowanym osobom, które chciałyby zakupić ubezpieczenie podróżne. Pozwala zawierać polisy w szybki i łatwy sposób, a to wszystko z poziomu telefonu komórkowego. Ubezpieczenie turystyczne dostępne jest w trzech wariantach i zapewnia natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach podczas podróży.

Aplikacja została stworzona przez firmę BeforeYouGo Sp. z o.o., a za realizację świadczeń ubezpieczeniowych odpowiada firma Europ Assistance Polska.

BeforeYouGo

BeforeYouGo: ubezpieczenie staje się prostsze?

Aplikacja została przygotowana specjalnie z myślą o osobach, które chciałyby w prosty sposób, bez konieczności wypełniania pliku dokumentów, zakupić ubezpieczenie turystyczne. Dzięki BeforeYouGo można w każdej chwili kupić polisę za pomocą urządzenia mobilnego.

Aplikacja BeforeYouGo to najszybszy i najprostszy sposób, aby ubezpieczyć się na czas podróży zagranicznej.  Przygotowując ten projekt, wykorzystaliśmy wszystkie najnowsze rozwiązania techniczne dostępne przy budowie aplikacji mobilnych. Naszym założeniem było, aby aplikacja była prosta, intuicyjna i przejrzysta dla każdego użytkowania nawet takiego, który po raz pierwszy ma do czynienia z ubezpieczeniami podróżnymi. Ponadto chcieliśmy dostarczyć klientowi najlepszy produkt, w najlepszej cenie – mówi Krzysztof Michałek ze spółki BeforeYouGo.

Aplikacja chce być najbardziej kompleksowym rozwiązaniem tego typu istniejącym na rynku. Wyróżniać ma ją szybka ścieżka zakupu polisy – klient musi odpowiedzieć jedynie na cztery pytania. Zbadają one jego potrzeby i zaproponują adekwatną ofertę ubezpieczeniową w postaci trzech wariantów.

Oprócz standardowej ochrony klient może również ubezpieczyć uprawianie sportów amatorskich, sporty wysokiego ryzyka, ubezpieczyć sprzęt sportowy. Ale również odwołanie imprezy i sprzęt sportowy. To wszystko w tak małej aplikacji. Kupując ubezpieczenie klient, nie musi pamiętać numerów PESEL, adresów zamieszkania, czy adresów korespondencyjnych. Wystarczy tylko imię i nazwisko oraz data urodzenia, aby w szybki i prosty sposób nabyć polisę podróżną. W celu opłacenia składki ubezpieczeniowej wystarczy zeskanować kartę kredytową, lub zapłać przelewem bezpośrednio z  poziomu aplikacji.

Inteligentne podpowiedzi

Mocną stroną aplikacji ma być zapamiętywanie danych osób ubezpieczonych, informacje raz wprowadzone do systemu są zapisywane i dostępne na specjalnej liście „Moje osoby”. Klienci oprócz siebie, mogą dodatkowo ubezpieczać osoby towarzyszące a listę osób, z którymi będą podróżowali mogą w łatwy sposób wybrać z książki adresowej. Ponadto, w przypadku zmiany telefonu komórkowego, aplikacja nadal będzie „pamiętała” wszystkie wprowadzone dane. Polisa jest przetrzymywana w aplikacji dzięki czemu klient zawsze ma ją pod ręką.

Dużą zaletą  BeforeYouGo ma być też możliwość wezwania pomocy z poziomu aplikacji. Jeżeli klient będzie miał kłopoty za granicą może skontaktować się z Centrum Pomocy Europ Assistance bezpośrednio, wysyłając SMS, e-mail lub dzwoniąc przez Skypa. Aplikacja automatycznie wysyła współrzędne położenia, dzięki czemu kontaktując się z infolinią, klient nie musi podawać miejsca pobytu.

Aplikacja BeforeYouGo jest bezpłatna i można ją pobrać na urządzenia z systemem iOS, czyli iPhone i iPad. Niebawem aplikacja będzie dostępna także na systemy Android. Ubezpieczenie można zawierać również na stronie internetowej www.beforeyougo.pl.

Ubezpieczenie assistance w podróży

Ubezpieczenie przygotowane dla klientów BeforeYouGo jest pomocne dla wszystkich osób, które wybierają się w podróż zagraniczną. Klienci mogą liczyć na pomoc w sytuacji nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, a także w sytuacji zgubienia bagażu. Ponadto objęci zostają ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC).

Oferta dostępna jest w trzech wariantach Eco, Premium i VIP. W ramach wszystkich dostępnych opcji ubezpieczeni otrzymują organizację i pokrycie, do wysokości sumy ubezpieczenia, kosztów leczenia, obejmujących leczenie ambulatoryjne, wizytę lekarską, zakup lekarstw, leczenie szpitalne, transport medyczny, transport zwłok, transport ubezpieczonego do Polski lub kraju miejsca stałego zamieszkania, a posiadacze wariantu VIP mają także dostęp do leczenia stomatologicznego.

Nie tylko w podróży

Dodatkowo ubezpieczenie zapewnia organizację pomocy w przypadku kradzieży lub utraty dokumentów, pomoc w odzyskaniu i ponownym wysłaniu bagażu podróżnego, czy w przypadku opóźnienia lotu. Ponadto w wariancie Premium i VIP klienci mają zagwarantowany transport do Polski osób bliskich towarzyszących im w podróży, podróż i pobyt osoby wezwanej do towarzyszenia, a w przypadku gdy ubezpieczony ze względu na stan zdrowia nie może kontynuować podróży powrotnej samochodem jako kierowca, ubezpieczyciel organizuje i pokrywa koszty związane z opłaceniem, zakwaterowaniem i podróżą kierowcy zastępczego. Dodatkowo posiadacze najszerszych wariantów mogą skorzystać z pomocy prawnej, pomocy tłumacza i są objęci ochroną ubezpieczeniową od następstw nieszczęśliwych wypadków, które wydarzyły się podczas podróży.

Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie polisami ubezpieczenia turystycznego. Przybywa też osób, które korzystają ze świadczeń assistance. Możliwość zakupu ubezpieczenia przez aplikację mobilną to nowoczesne rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno rynku, jak i klienta. Ponadto, zaletą ubezpieczenia jest jego szeroki zakres, który gwarantuje pomoc w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, które mają miejsce podczas wakacji, a także konkurencyjna cena – dodaje Urszula Szwarc, Zastępca Dyrektora Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska

Osoby, które lubią bardzo aktywnie spędzać urlop, dzięki rozszerzeniu swojej polisy (sporty wysokiego ryzyka), będą mogli bezpiecznie i bez ograniczeń oddawać się swojej ulubionej aktywności. Kitesurfing, spadochroniarstwo, wspinaczka górska, czy jazda konna, to tylko niektóre ze sportów wysokiego ryzyka, które obejmuje ubezpieczenie.