Kraków Airport: historyczny rekord portu

Drugi miesiąc wakacji Kraków Airport zakończył rekordową liczbą obsłużonych osób. W sierpniu padł również rekord dzienny liczby obsłużonych pasażerów.

Powyższe rekordy nie byłyby możliwe, gdyby nie organizacja niecodziennego wydarzenia jakim były Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Kraków Airport: rekordowy miesiąc

Kraków Airport

W sierpniu krakowskie lotnisko obsłużyło 497 534 pasażerów. To najlepszy wynik w historii portu lotniczego. Kraków Airport odnotował 19% wzrost liczby obsłużonych pasażerów (więcej o 80 tysięcy osób) w porównaniu do sierpnia 2015 roku.

Cieszymy się z rekordowego wyniku i już pracujemy nad rozwojem siatki połączeń na przyszły rok. – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. – Odpowiadając na potrzeby pasażerów, mamy za sobą wakacyjną premierę aplikacji mobilnej krakowskiego lotniska. To nie koniec działań zmierzających w kierunku w kierunku wdrażania na lotnisku nowoczesnych rozwiązań dodał.

Początek miesiąca zbiegł się w czasie z powrotami pielgrzymów ze Światowych Dni Młodzieży. 1 sierpnia lotnisko obsłużyło rekordową liczbę pasażerów w ciągu jednego dnia – dokładnie 22 552 osoby.

W sierpniu 2016 r. odnotowano 4 002 operacje lotnicze, tj. 14% więcej niż w sierpniu 2015 roku. Od początku roku w Kraków Airport obsłużono już 3 296 021 pasażerów (ponad 470 tysięcy dodatkowych osób), co daje wzrost o 17% w stosunku do 2015 rok.

Kraków Airport: nowe połączenia

Dzisiaj (2 września) linia lotnicza Eurowings ogłosiła nowe połączenie z krakowskiego lotniska w przyszłorocznym sezonie letnim. Od marca 2017 roku będzie można polecieć bezpośrednio z Krakowa do Düsseldorfu aż 6 razy w tygodniu (codziennie z wyjątkiem sobót).

Düsseldorf to jedno z większych miast zachodnich Niemiec rozciągające się po obu brzegach Renu. Jest regionalną potęgą gospodarczą. Düsseldorf  to również zabytki, luksusowe sklepy i najatrakcyjniejsze w Nadrenii kolekcje sztuki.

Eurowings w tegorocznym sezonie letnim oferuje cztery razy w tygodniu połączenie z Krakowa do Stuttgartu.

W ostatnim miesiącu wakacji również bazowy przewoźnik krakowskiego lotniska – Ryanair – poinformował o uruchomieniu dwóch nowych tras z Krakowa do Włoch. Od 29 marca (w środy i w soboty) przewoźnik oferuje połączenia do Wenecji (Treviso), a od 27 marca (w poniedziałki i w piątki) do Pescary.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W sezonie letnim 2016 krakowskie lotnisko oferuje 70 połączeń regularnych do 62 portów w 18 krajach i współpracuje z 21 przewoźnikami, zrzeszonymi w 3 największych sojuszach lotniczych na świecie. Do końca roku planowane jest obsłużenie ok. 4,7 mln pasażerów.