Wakacje we wrześniu: gdzie najtaniej?

Wyszukiwarka i porównywarka cen hoteli trivago.pl sprawdziła, w których popularnych kierunkach w Chorwacji, Grecji, Bułgarii, Hiszpanii i Portugalii jest taniej, a w których drożej we wrześniu. Gdzie warto wybrać się na wakacje we wrześniu?

Wszystkie poniższe ceny są średnimi cenami za nocleg dla dwóch osób w pokoju typu standard. Średnie ceny obrazują, które kierunki są tańsze, a które droższe. Wszystkie ceny pochodzą z wyszukiwarki hoteli trivago.pl.

Chorwacja, Grecja

Z popularnych kierunków w Chorwacji, najtańszy jest Trogir, słynący ze średniowiecznej starówki, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Średnia cena za nocleg dla dwóch osób wynosi tutaj 373 zł.

Na drugim miejscu znalazł się Zadar – ze średnią ceną na poziomie 411 zł. Nieco drożej (według średnich cen) jest w Pula – największym mieście na półwyspie Istria, ze średnią ceną 433 zł. Kolejno są to Baška Voda (416 zł), Makarska (425 zł), Poreč (495 zł) i Dubrownik (732 zł).

Wakacje we wrześniu Dubrownik

fot. Chorwacka Wspólnota Turystyczna

W Grecji, z popularnych kierunków, najtaniej we wrześniu przenocujemy na wyspie Korfu – w północnej części Morza Jońskiego (326 zł). Noclegi w cenach na podobnym poziomie, jak w Korfu, kształtują się w słynącej z długich, piaszczystych plaż, wyspie Kos (359 zł). Drożej jest na Krecie (412 zł), czy w Atenach (498 zł).

Bułgaria, Hiszpania

Hotele w Bułgarii są tańsze niż na Chorwacji i w Grecji. Ze znanych kierunków, najtaniej jest w Sozopolu (174 zł). Drożej przenocujemy w Złotych Piaskach (283 zł), czy w Słonecznym Brzegu (260 zł). W pierwszej połowie września temperatura wody w morzu – około 20 stopni Celsjusza – nadal pozwala na kąpiele.

Wakacje we wrześniu Hiszpania

fot. fotolia/ trivago.pl

Zdecydowanie drożej od wyżej wymienionych krajów jest w Hiszpanii. W większości kierunków, średnie ceny za nocleg są wyższe niż w Grecji, na Chorwacji czy w Bułgarii o około 150-200 zł. Z najczęściej wyszukiwanych na trivago.pl kierunków w Hiszpanii, najtaniej jest w Alicante (395 zł). Najdroższej w Barcelonie – 737 zł.

Wakacje we wrześniu: Portugalia

W Portugalii najtaniej jest w rejonie Algavre, a dokładnie w największym mieście, a zarazem w stolicy tego rejonu – Faro (397 zł). Średnie ceny za nocleg są wyższe na Maderze (486 zł), w Porto (542 zł), czy w Funchal (619 zł).