Sponsor Arki Gdynia z branży turystycznej

Nowy sponsor Arki Gdynia zaprezentował się podczas konferencji prasowej na Stadionie Miejskim. Logo Stena Line zadebiutowało na koszulkach piłkarzy gdyńskiego klubu podczas meczu z Legią Warszawa.

W trakcie konferencji prasowej zarząd Arki Gdynia zaprezentował nowego sponsora klubu. Stena Line to szwedzki operator promowy, który w ubiegłym roku świętował 20-lecie swojej działalności w Polsce. Stena Line jest od początku związana z Gdynią. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji.

Współpraca przewoźnika oraz gdyńskiego klubu zbiegła się w czasie z historycznym sukcesem piłkarzy. Już w sobotę Arka Gdynia rozegra mecz z Zagłębiem Lubin na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Sponsor Arki Gdynia: chcemy się zaangażować

Cieszymy się, że możemy dołączyć do rodziny Arki Gdynia i wejść na żółto-niebieski pokład. Stena Line od ponad 20 lat związana jest właśnie z Gdynią. Stena Line oprócz bycia częścią globalnego koncernu, jest też częścią lokalnej społeczności. Przez wszystkie te lata angażowaliśmy się w wydarzenia ważne dla mieszkańców, a szczególnie te związane z kulturą i sportem. Jako sponsor klubu chcemy mieć udział we wspólnym dążeniu do rozwoju sportu w Gdyni. – powiedział Marek Kiersnowski, dyrektor zarządzający Stena Line Polska, sponsor Arki Gdynia.

Stena Line Sponsor Arki Gdynia

Arka dopłynęła po długim rejsie do portu „Ekstraklasa”. Cieszę się, że na ekstraklasowe morza wypływamy wraz ze Stena Line, której obecność w gdyńskiej rzeczywistości stała się w ostatnich 20 latach wręcz rzeczą naturalną. Zaangażowanie się tak szacownego partnera w projekt „Arka Gdynia” to satysfakcja dla nas oraz sygnał, że piłka nożna pod żółto-niebieskim sztandarem to świetna platforma komunikacji marketingowej. Od meczu z Legią Warszawa nasi zawodnicy dumnie prezentują na koszulkach logo Stena Line i wierzę, że nasza współpraca będzie powodem do dumy dla Stena Line na długie lata. — dodał Wojciech Pertkiewicz, prezes zarządu Arki Gdynia.

Historyczne zwycięstwo

W minioną sobotę żółto-niebiescy po raz pierwszy wyszli na murawę w koszulkach z logo sponsora. Arka Gdynia zmierzyła się na Łazienkowskiej z Legią Warszawa. Mecz zakończył się zwycięstwem Arki Gdynia z Mistrzem Polski. Wynik 3:1 pozwolił zespołowi z Gdyni zająć pierwsze miejsce w tabeli Ekstraklasy. Kolejny mecz już w tę sobotę na Stadionie Miejskim w Gdyni, gdzie od początku roku piłkarze Arki Gdynia są niepokonani.