Ibis Gdańsk Stare Miasto już działa

Ruszył pierwszy w Gdańsku hotel marki ibis – ibis Gdańsk Stare Miasto. Sieć przekonuje, że nowoczesny design i ekologiczne rozwiązania w towarzystwie klimatycznego Starego Miasta to ciekawy mariaż nowoczesności z historią.

Hotel ibis Gdańsk Stare Miasto znajduje się nieopodal gdańskiego Górnego Miasta. W hotelu dostępnych jest 120 pokoi, w tym 80 dwuosobowych. Wszystkie wyposażone są w łóżka Sweet Bed typu Queen, zaprojektowane zgodnie ze standardem „Sweet Room”. Umożliwia to dostosowanie przestrzeni do upodobań i potrzeb gości. Każdy z pokoi wolny jest od dymu tytoniowego. Dla osób z dziećmi hotel oferuje 12 pokoi rodzinnych, gdzie oprócz podwójnego łóżka znajduje się rozkładana sofa.

Ibis Gdańsk w nowoczesnym stylu

Hotel ibis Gdańsk Stare Miasto to również wygodne miejsce na spotkania biznesowe – oferuje 86 mkw. klimatyzowanej przestrzeni konferencynej. Sale wyposażone są w niezbędny sprzęt, zarówno biurowy, jak i multimedialny.

Goście mogą skorzystać z oferty gastronomicznej w restauracji ibis kitchen oraz hotelowym barze. W całym hotelu dostępny jest internet Wi-Fi.

Ibis Gdańsk Stare Miasto

Hotel został stworzony w stylu Avanzi, którego głównym założeniem jest otwarta przestrzeń wspólna, dająca gościom poczucie swobody i nieformalnej atmosfery.

Sieć stawia na zielone budownictwo

Ibis Gdańsk Stare Miasto, podobnie, jak otwierany we wrześniu Mercure Kraków Stare Miasto, będą pierwszymi w Polsce hotelami w zielonej certyfikacji Breeam. Przynosi ona takie korzyści dla hoteli, jak redukcja zużywanej energii, wody oraz kosztu wywozu odpadów. Dzięki temu zmniejszają się koszty operacyjne, a przy tym wzrasta wartość nieruchomości.

Naszą ambicją jest zapewnienie gościom wyjątkowych hoteli, zaprojektowanych i zbudowanych zgodnie z wymaganiami tzw. „zielonego budownictwa”. W lipcu 2014 roku podjęliśmy decyzję, że wszystkie nowe inwestycje realizowane przez Orbis zostaną poddane certyfikacji pod względem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju w trakcie budowy i późniejszej eksploatacji – wyjaśnia Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis S.A.

Utworzona w 1974 roku sieć ibis jest europejskim liderem wśród hoteli ekonomicznych i zajmuje 4 miejsce w swojej kategorii na całym świecie – posiada ponad 1000 hoteli i 134 tys. pokoi w 64 krajach.