Niezwykły weekend nad Bałtykiem – jak zorganizować?

sunset-1097898_1920

Niezwykły weekend nad Bałtykiem można zorganizować samemu. Wystarczy wynająć pokoje, zorganizować transport, wybrać przewodnika i zabrać najpotrzebniejsze rzeczy.

Rezerwacja hotelu

Warto zadbać, aby hotel lub pensjonat usytuowany był blisko plaży. Idealnie będzie, jeśli uda się zarezerwować pokój z widokiem na morze. Wygodnym rozwiązaniem jest wykupienie posiłków – zwłaszcza śniadań. Jeśli wybieramy się w podróż z dzieckiem, dodatkowym atutem będzie plac zabaw. Cena za pokój zależy od terminu – czy jest to sezon czy okres posezonowy, długości pobytu, wielkości i wyposażenia pokoju. Może wynosić od 30 do nawet kilkuset złotych za noc. Jeżeli nie chcemy zbyt długo odkładać pieniędzy, a nie mamy oszczędności, możemy zdecydować się na szybką pożyczkę – nawet w wysokości 5000 złotych.

Transport

Jeśli zarezerwowaliśmy pokój, należy zdecydować, czy wolimy wybrać się w podróż własnym autem, czy np. skorzystać z pociągu. Pierwsza opcja wydaje się wygodniejsza, zwłaszcza, jeśli mamy małe dzieci. W wakacje dużo połączeń oferują linie autokarowe.

Wycieczki z przewodnikiem

Jeszcze przed wyjazdem dobrze wynająć przewodnika. Najlepiej wybrać kogoś polecanego, z odpowiednimi kwalifikacjami, kto po trafi opowiadać barwnie, ciekawie i z humorem. Miejsca, które warto odwiedzić, to między innymi: Kołobrzeg, Darłowo z nadmorskim Darłówkiem, Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie, Skansen Chleba w Ustroniu Morskim wraz ze zwiedzaniem latarni morskiej w Gąskach.

Co warto ze sobą zabrać nad morze?

Jeśli jedziemy nad morze w porze wakacyjnej, koniecznie należy wziąć ze sobą akcesoria do pływania i opalania oraz okrycie głowy. Jeśli jedziemy z dzieckiem, przydadzą się zabawki, wózek, a także łóżeczko. Należy też pamiętać o gotówce, dokumentach, telefonie, ładowarce i kluczach.