Zima nad morzem? Dlaczego nie! Oto 3 miejsca, które warto odwiedzić

port

Przed nami zima. W miejskich warunkach zawsze za długa i uciążliwa. Krótkie dni, ciemne poranki i szybko zapadające wieczory nie nastrajają optymistycznie do życia. Ten trudny okres można sobie nieco skrócić wyjeżdżając na urlop. Kto nie przepada na leniuchowaniem na plaży, z pewnością zapali się do pomysłu zimowego urlopu nad morzem. Dokąd warto się wybrać nad Bałtyk zimą?

Zima nad morzem to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają spokoju. Niemal puste plaże, krystalicznie czyste, zdrowe powietrze, słona bryza to idealne warunki, by naładować akumulatory i z nową energią wrócić do codziennego gwaru i obowiązków.

willa-2

Kluczem do udanego urlopu jest znalezienie odpowiednego lokum. Pensjonaty w Świnoujściu oferują komfortowe warunki w korzystnych cenach. Tańsze pokoje to dodatkowa zaleta zimowego urlopu. Wiele noclegów w Świnoujściu jest blisko morza, więc bez zbędnego zamieszania wystarczy dosłownie kilka chwil, by wyruszy na spacer po plaży. Swoje kroki warto skierować też w kilka innych miejsc. Co polecamy? Hotelowe spa, atrakcje związane z morzem i wypady za naszą zachodnią granicę.

Pełne relaksu SPA

Nawet kilkudniowy urlop warto połączyć z odnową biologiczną. Pensjonaty w Świnoujściu dysponują bazą, która jakością dorównuje SPA na wysokim poziomie. W naszym pensjonacie oferujemy wiele zabiegów na twarz i ciało, które sprawią, że po zimowym urlopie wrócimy do domu nie tylko bardziej zrelaksowani, ale też lepiej wyglądając. Szczególnie popularne są różne masaże, maski na ciało, okłady z borowiny. Zabiegi dobieramy indywidualnie biorąc pod uwagę, jakie środki i czas nasi goście chcą przeznaczyć na pobyt w SPA – mówi Renata Rybak z pensjonatu willa-atena.pl oferującego wyjątkowe noclegi blisko morza w Świnoujściu.

Morskie atrakcje

Świnoujście jest miastem portowym, więc morskich atrakcji nie może zabraknąć na liście miejsc wartych zobaczenia. Polecamy udać się do najwyższej nad Bałtykiem (68m) Latarni Morskiej z 1858 roku. By wejść na taras widokowy trzeba pokonać aż 308 schodów. Kolejny dzień można przeznaczyć na zwiedzanie umieszczonego w dawnym ratuszu Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Znajdują się tu zbiory prezentujące historię rybołówstwa, dzieje miasta i regionu, stare przyrządy nawigacyjne, okazy fauny morskiej.

Wycieczki do sąsiadów

Pensjonaty w Świnoujściu to idealna baza wypadowa na małe wycieczki do niemieckich sąsiadów, tym bardziej, że niedaleko granicy czeka na nas wiele atrakcji, które nie pozwolą nam się nudzić. Zwiedzanie okolicy znacznie ułatwia wybranie się nad morze samochodem. Na jednodniowe wypady nadają się np.: przygraniczna wioska rybacka Kamminke lub urokliwa miejscowość Mellenthin, gdzie można poczuć atmosferę wieków średnich. Zwiedzanie zamku z XVI wieku, kościółka i folwarku to lekcja historii na żywo. Miłośnicy techniki będą zachwyceni oglądaniem wystawy samolotów i makiet lotnisk na lotnisku w Heringsdorfie, a fani natury Zagrody Żubrów w niemieckiej miejscowości Prätenow na wyspie Uznam.

Wybór pensjonatu w Świnoujściu na zimowy urlop to świetny pomysł, by wbrew zimowej aurze, nabrać letniego wigoru i poprawić sobie nastrój. Bez tłumów i hałasu można do woli rozkoszować się urokiem spacerów po plaży i korzystać z doskonale wpływającego na zdrowie morskiego klimatu. Atrakcje turystyczne w mieście i okolicach nie pozwolą nam się nudzić, więc zamiast narzekać na aurę, lepiej zarezerwować apartamenty w Świnoujściu już dziś.