Na zakupy do Londynu

oxford-315979_1280

Położone w centrach miast ekskluzywne galerie handlowe starają się kusić butikami znanymi z Paryża, Mediolanu czy Londynu. Starają się, gdyż nadal wiele marek czy pojedynczych kreacji można kupić, do tego sporo taniej, tylko nad Sekwaną. W dobie otwartych granic i tanich biletów lotniczych warto rozważyć kilku- czy nawet jednodniową podróż do miasta roszczącego sobie prawo do miana światowej stolicy mody.

Wyjątkowość zakupów

Choć wiele marek odzieżowych można już znaleźć w polskich galeriach handlowych czy butikach, to jednak zakupy w stolicy brytyjskiego imperium mają w sobie więcej magii. Oczywiście można kupować online, ale wciąż przyjemniej jest zobaczyć, dotknąć, powąchać i przymierzyć, zwłaszcza gdy ceny są atrakcyjne także dla klientek znad Wisły.

Skórzane buty, mimo coraz lepszej jakości materiałów syntetycznych, to wciąż klasyka i symbol dobrego smaku. Dlatego będąc w Londynie, trzeba zajrzeć do któregoś z licznych sklepów sieci Office. Relatywnie niskie ceny za skórzane mokasyny, espadryle czy sandały to spory atut. Co ważne, często można liczyć na promocje – nie tylko podczas sezonowych wyprzedaży.

Mieszczący się przy Regent Street & Other Stories to miejsce, gdzie warto poszperać w poszukiwaniu kosmetyków, ubrań oraz nietuzinkowych dodatków. Każda z kolekcji powinna zainteresować miłośniczki prostego stylu, gdzie łączą się brytyjski sznyt z chłodnym powiewem prosto ze Skandynawii – bez udziwnień, wyrafinowanie i gustownie.

Whistles to popularna na Wyspach sieciówka ze średniej półki cenowej. Czyste linie w połączeniu ze śmiałą kolorystyką to wyznacznik stylu. Nie brakuje zarówno ubrań, butów i dodatków w nowoczesnym brytyjskim stylu, jak i tych z nutką vintage. Warto sprawdzić na własne oczy.

Przystępna cenowo japońska sieć Muji to kolejny punkt na mapie zakupów w brytyjskiej stolicy. Dobra jakość, prosty i jednocześnie nietuzinkowy design oraz ogromna pomysłowość w projektowaniu dodatków, akcesoriów i artykułów papierniczych. Główny sklep Muji mieści się przy King’s Road i tam wybór, niekiedy bardzo zaskakujący, jest największy.

Oczywiście miejsc wartych odwiedzenia jest więcej. Nieśpieszny spacer po londyńskich ulicach połączony z przeglądaniem witryn będzie jak najbardziej wskazany!

Jak zapakować?

Wracając z torbami pełnymi ubrań, warto mieć do dyspozycji własny samochód. Dlatego istotnym punktem w planowaniu zakupów w londyńskich sklepach jest rezerwacja taniego parkingu na lotnisku. Oddziały START Parking położone na warszawskim Okęciu czy na poznańskiej Ławicy z gwarancją najniższej ceny to dobre miejsca, by zostawić samochód.

Bagażnik czy tylne siedzenia pełne toreb ze świetnymi ciuchami – to propozycja nie tylko dla miłośniczek zakupów i nowych trendów.