Fuerteventura: niezwykła wyspa i jej przyrodnicze skarby

Rainbow Tours

Fuerteventura jest atrakcyjnym kierunkiem podróży dla tych, którzy urlop chcą przeznaczyć na poszerzanie swej przyrodniczej wiedzy, choć i turystom szukającym tradycyjnych atrakcji nuda tu nie grozi.

Fuerteventura to jedna z ciekawszych Wysp Kanaryjskich – archipelagu cenionego za niezwykłą różnorodność i wyjątkowy klimat. Ten, który panuje na Fuerteventurze, ma wyjątkowy charakter. Ze względu na bliskość Afryki, wyspa ta wyróżnia się dość wysokimi temperaturami oraz suchym powietrzem. Temperatura zazwyczaj nie spada tu poniżej 25 stopni, dzięki czemu wypoczynkiem w tutejszych kurortach można się cieszyć przez cały rok. A że wyspa ma ogromny potencjał, zwolenników wypoczynku na niej nie brakuje. W krajobrazie wyspy wyróżniają się piaszczyste plaże, które niejednemu kojarzą się z tak bliską Saharą. Warto jednak podkreślić, że ta wyspa, mimo pustynnego charakteru, zachwyca też niezwykłą szatą roślinną. Miłośnicy botaniki nie bez powodu tak chętnie zaglądają na tę wyspę, a na temat tutejszej roślinności napisano już sporo naukowych prac.

Fuerteventura okiem botanika: jakie rośliny zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Wśród piaszczystych plaż, w pobliżu popularnych kurortów, ujrzeć można wyjątkowe rośliny. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się te gatunki, które spotkać można jedynie na terenie Fuerteventury. Jednym z najciekawszych endemitów jest tu eonium, choć symbolem wyspy stała się słynna sosna kanaryjska. Inną rośliną, która skutecznie przyciąga uwagę przyrodników, jest daktylowiec kanaryjski. Wprawdzie z drzewem tym można się spotkać nie tylko na terenie tego archipelagu, jednak na Wyspach Kanaryjskich prezentuje się on wyjątkowo atrakcyjnie.

Wyspiarskie kurorty, w których warto się zatrzymać

Dla tych, którzy chcą przemierzać wyspę w poszukiwaniu przyrodniczych skarbów, ważny jest też wybór odpowiedniej bazy wypadowej. Puerto del Rosario to stolica wyspy oraz miasto, które może się pochwalić dogodnymi połączeniami z innymi miejscowościami. To tu znajduje się ważny port lotniczy, to stąd odjeżdżają autobusy, dzięki którym można się dostać do wielu ciekawych miejscowości na Fuerteventurze. Które z nich są najchętniej wybierane przez podróżnych? Popularnym miejscem wśród turystów jest La Oliva – urocze miasteczko, które przyciąga wspaniałą okolicą i malowniczą zabudową. Najważniejszym ośrodkiem wypoczynkowym pozostaje tu jednak Corralejo. Potencjał tej miejscowości dostrzega m.in. Rainbow Tours – jeden z tych organizatorów, który oferty all inclusive na Fuerteventurze ma w sprzedaży przez cały rok. Wulkaniczne skały, piaszczyste wydmy oraz malownicze zatoczki to największe walory tej miejscowości, której piękno docenią i miłośnicy plażowania, i ci, którzy stawiają przede wszystkim na kontakt z naturą.

Fuerteventura to wyjątkowa wyspa. Znana doskonale miłośnikom sportów wodnych i plażowiczom, jest też wymarzonym kierunkiem podróży dla miłośników przyrody. Na tej wyspie turystyka i natura tworzą unikalny duet, dzięki któremu ta kanaryjska wyspa cieszy się tak wielkim uznaniem w oczach podróżników z całego świata.