Skoki spadochronowe – poczuj adrenalinę!

skokispadochronowe

Masz ochotę na zrobienie czegoś niezwykłego? Na pokonanie swoich słabości i przetestowanie odwagi? W takim przypadku skok spadochronowy może być strzałem w dziesiątkę! Jeżeli masz ochotę na skoczenie w przestworza, to teraz żaden problem – po prostu zarezerwuj termin na skok tandemowy i przygotuj się na buzujące emocje!

Dlaczego warto wybrać skoki tandemowe?

Skakanie ze spadochronem wcale nie wymaga mozolnego szkolenia, posiadania własnego spadochronu i wypchanego portfela. Teraz może skoczyć niemalże każdy, kto tylko ma na to ochotę. Wystarczy tylko wybrać  skoki spadochronowe w tandemie, które obecnie cieszą się bardzo dużym powodzeniem.

Najważniejszym atutem skoków w tandemie jest ich dostępność. W tym przypadku skok odbywa się wspólnie z instruktorem, który odpowiada za przebieg przedsięwzięcia. Pomiędzy instruktorem a pasażerem znajduje się specjalna uprząż, która zapewnia optymalne bezpieczeństwo. Na plecach instruktora znajduje się spadochron z automatem przystosowany do tandemu. Do tego typu skoku nie potrzeba żadnych szczególnych przygotowań – badań lekarskich, kondycji czy nawet szkoleń. Jedynie przed samym wyczynem uczestnik przechodzi krótki instruktaż i od razu może wsiadać do samolotu, z którego będzie odbywał się skok. Nie trzeba także obawiać się lądowania – jest miękkie i kończy się na trawiastej płycie lotniska.

Wobec tego niecodzienne emocje towarzyszące lotowi w powietrzu są dostępne teraz dla praktycznie każdego – główne ograniczenia dotyczą wzrostu poniżej 120 centymetrów i wagi powyżej 100-120 kilogramów, dlatego mogą skakać także dzieci i młodzież, również chętnie skaczą seniorzy. Dodatkowe ograniczenia to: ostre stany chorobowe układu krwionośnego i serca, oddechowego, epilepsja, łamliwość kości, uszkodzenia kręgosłupa.

Jaki skok tandemowy wybrać?

Do wyboru są zasadniczo dwa rodzaje skoków tandemowych – z 3000 metrów oraz z 4000 metrów. Gdy liczy się jak najwięcej emocji towarzyszących temu wyczynowi, najlepiej zdecydować się na skok z 4000 metrów, który daje aż 60 sekund swobodnego spadania, podczas gdy w przypadku 3000 metrów to połowa tego czasu – 30 sekund. Chociaż skok z 4000 metrów jest droższy to jednak zdecydowanie warto wybrać taką opcję, by poczuć prawdziwą adrenalinę przy spadaniu 200 kilometrów na godzinę.

Nadprogramowo także warto wybrać opcję wideofilmowania – chociaż także trzeba za nią zapłacić dodatkowo, zwykle 200-300 złotych, to jednak pamiątka w postaci zdjęć oraz filmów ze swojego wyczynu jest bezcenna. Wówczas przed tandemem wyskakuje dodatkowy skoczek z kamerą zamontowaną na kasku, co zapewnia najwyższą jakość zebranych materiałów. Będzie można wtedy powspominać swój wyczyn oraz pochwalić się nim przed znajomymi.

Na skoki spadochronowe w tandemie zaprasza wszystkich szkoła spadochronowa Skydive, której siedziba znajduje się w Kruszynie pod Włocławkiem. Organizuje ona także swoje skoki w trzech innych lokalizacjach, a mianowicie w Przasnyszu, Pruszczu Gdańskim oraz w Gliwicach. Ceny skoków zaczynają się już od 549 złotych i na klientów czekają dodatkowe promocje.