Większe możliwości dzięki bagażnikom dachowym

luggage-718059_1280

Zbyt mała ilość miejsca we wnętrzu samochodu – problem ten dotyka wielu osób, nie tylko posiadaczy niewielkich samochodów miejskich. Nawet rodzinne auto, po zajęciu w nim miejsc przez kilka osób, nie oferuje już zbyt wiele miejsca. Gdzie zmieścić zatem odzież, sprzęt sportowy czy inne akcesoria, na przykład podczas wyjazdu na wakacje?

Rozwiązaniem problemu okazują się bagażniki dachowe, które znacząco zwiększają możliwość transportowania przeróżnych rzeczy. Jak sama nazwa mówi, umieszcza się je na dachu auta w sposób stabilny i zalecany przez ich producenta.

Podstawowe rozwiązanie to bagażniki bazowe, składające się z dwóch belek. Jeśli auto posiada fabrycznie montowane relingi, bagażnik bazowy można do nich bardzo łatwo przymocować. Po prostu belki przykręca się do relingów w odpowiedni sposób. Uzyskuje się dzięki temu bardzo stabilną i mocną platformę, która umożliwia wygodne przewożenie nawet bardzo ciężkich rzeczy. Mogą to być nawet i drzwi albo okna do domu. W tym przypadku jednak warto pamiętać o tym, że należy stosować się do ustaleń producenta samochodu, który określił maksymalne obciążenie auta. Trzeba także wykorzystywać specjalne pasy transportowe, którymi zabezpiecza się przewożone rzeczy przed zsunięciem w czasie jazdy.

Istnieją także inne bagażniki bazowe, które nie wymagają stosowania relingów. W tym przypadku jednak nie można już liczyć na to, że uda się przewieźć samochodem bardzo ciężkie rzeczy.

Jeśli posiadamy już bagażnik bazowy, można do niego przymocować w łatwy sposób kolejne rodzaje bagażników. Mogą to być autoboxy, czyli wygodne zamykane pojemniki z tworzywa sztucznego (o aerodynamicznym kształcie), mogą to być specjalne transportery przeznaczone do przewozu rowerów, desek surfingowych czy innych rodzajów sprzętu sportowego. Wiele modeli ma dodatkowe zabezpieczenia, które nie tylko chronią przed zsunięciem, ale również zabezpieczają przed możliwością kradzieży przewożonego sprzętu sportowego czy artykułów, przewożonych w autoboxie.

Dzięki bagażnikom dachowym można wyraźnie zwiększyć możliwości nawet niewielkiego samochodu. To sprawia, że naprawdę warto się nimi zainteresować.