Czym charakteryzują się ubezpieczenia podróżne?

turystyka-4

Zanim wybierzemy się w wymarzoną podróż, powinniśmy zatroszczyć się o wykup odpowiedniej polisy. Tylko ubezpieczenie podróżne zapewni nam bowiem maksimum bezpieczeństwa i sprawi, że nawet w sytuacji awaryjnej pomoc zostanie nam udzielona szybko i bez problemów.

Nikogo nie dziwi już chyba fakt, że ubezpieczenia podróżne należą dzisiaj do jednych z najchętniej wykupywanych – dzięki prężnemu rozwojowi technologii oraz środków komunikacji świat skurczył się do niebywałych rozmiarów, a my możemy zwiedzać go wzdłuż i wszerz. Niestety, poza granicami naszego kraju nie jesteśmy już tak bezpieczni – świadczenia, jakie poza Polską jest w stanie zagwarantować nam NFZ, okazują się często niewystarczające, a podróżni muszą dokładać do leczenia z własnej kieszeni. Dość wyobrazić sobie, że koszty te liczone są na przykład w euro. Dlatego też, aby nie narażać się na niepotrzebne wydatki, lepiej jest zdecydować się na zakup odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego. Czym jednak się one charakteryzują? I czym różnią się między sobą?

Po pierwsze: oferują bogaty pakiet świadczeń

W przeciwieństwie do standardowych pakietów, oferowanych nam w ramach niezbędnego minimum, dodatkowe ubezpieczenia podróżne przewidują większy zakres zdarzeń oraz związanej z nimi pomocy (więcej informacji znajdziesz na stronie Liberty – ubezpieczenia podróżne). Dochodzą tu już następstwa od nieszczęśliwych wypadków, zwrot kosztów leczenia, assistance, ubezpieczenie OC, a nawet ubezpieczenie naszego bagażu czy sprzętu sportowego. Większość z nich zapewnia nam także sfinansowanie ewentualnej akcji poszukiwawczej bądź ratowniczej, a także – w razie konieczności – transport do kraju.

Po drugie: ubezpieczają Cię na większe kwoty

Im wyższa kwota ubezpieczenia, tym wyższa wartość gwarantowanych nam świadczeń. W praktyce oznacza to, że na polisach podróżnych nie warto oszczędzać – lepiej zainwestować w profesjonalnych i sprawdzonych ubezpieczycieli, których oferty zapewnią nam pełnię bezpieczeństwa niezależnie od zaistniałych okoliczności. Ma to znaczenie zwłaszcza przy dalekich wyprawach, podczas których ryzyko zachorowania czy poniesienia obrażeń jest większe niż zazwyczaj (mowa np. o wyjazdach do egzotycznych krajów czy też zimowych wyjazdach sportowych).

Po trzecie: możesz dostosować je do własnych potrzeb 

W zależności od tego, dokąd i na ile czasu jedziesz, czy podróżujesz samotnie czy z rodziną, a także od tego, w jakim celu wyruszasz (np. rekreacyjnym, turystycznym czy sportowym), potrzebny Ci będzie inny pakiet ubezpieczeniowy. Z kolei wybór dostępnych na rynku polis jest tak duży, że bez problemu wybierzemy tutaj tę najwłaściwszą – szybko, sprawnie, nawet bez konieczności fatygowania się z domu – wszystkie formalności możesz bowiem załatwić dzisiaj przez Internet, w przeciągu kilku zaledwie minut.