Czytelnia: slogany miast, najgłupsze teksty polskich pasażerów i godzina W

Logotypy miast

Czytelnia to nowy dział w DT. Prezentujemy w nim inspirujące, ciekawe linki – idealne do poszerzania horyzontów, rozrywki czy relaksu przy kawie… Nowy odcinek w każdy piątek! Znalazłeś ciekawe treści w internecie? Zaproponuj je nam i wygraj nagrody!

W pierwszym odcinku zastanawiamy się czy w Polsce panuje chaos czy raczej „kreatywny bałagan” w identyfikacji wizualnej. Jest też miejsce na kino samochodowe i wzruszający film dotyczący Powstania Warszawskiego.

Od Naczelnego

DT się zmienia, odchodzimy od newsów i informacji prasowych w stronę treści magazynowych. Nie mamy możliwości napisania o wszystkim, nie wszystko też mieści się w naszej redakcyjnej formule. Ale w internecie mnóstwo jest fascynujących materiałów, mniej lub bardziej związanych z turystyką, które warto wyłapywać. Taki właśnie jest jest pomysł na Czytelnię – ma to być miejsce, w którym prezentujemy wybrane, godne zainteresowania treści.

Zapraszam Was do współtworzenia tego dziełu. Przesyłajcie nam linki do ciekawych internetowych treści. Raz w miesiącu wybierzemy użytkownika, który podesłał nam szczególnie ciekawe linki i nagrodzimy go nagrodą-niespodzianką.

W Czytelni jest również miejsce dla Partnerów. Jeśli Twoja firma jest zainteresowana taką współpracą, zapraszamy! Szczegóły znaleźć można pod tym adresem. Z przyjemnością informuję, że pierwszym partnerem cyklu jest redakcja serwisu Dzieckowpodrozy.pl.

Jeśli macie uwagi lub propozycje rozwinięcia cyklu – zapraszamy do kontaktu!

Interesujące treści

  • Slogany i logo miast oraz województw w Polsce – ciekawe zestawienie pokazujące pomysły miast i regionów na identyfikację. Jest różnorodność czy chaos?
  • Kino samochodowe pod Narodowym – koncerty, mecze piłkarskie, windsurfing, kolej tyrolska i wiele, wiele innych. Stadion Narodowy żyje i wydaje się, że ma na siebie niezły pomysł. Właśnie ogłoszono kolejny projekt, a cieszy najbardziej, że jest to odpowiedź na prośbę 12 tys. mieszkańców. Kino samochodowe pod Narodowym zostanie otwarte projekcją filmu „Nietykalni”, już jutro wieczorem.
  • Najgłupsze wypowiedzi polskich pasażerów – „Dzień dobry, gdzie się odprawia Luftwaffe?”, te i inne perełki zebrał Mateusz Jakubowski z taniezwiedzanie.com. 
  • Powstanie Warszawskie – dziś dzień szczególny. Jednym z najbardziej przemawiających do wyobraźni filmów jest „There is a city”. Polecamy również relację na żywo z Warszawy, którą obejrzeć będzie można na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego już o 16.50.

***

Zgłoś link do Czytelni – przez Facebooka lub mailem