Podróżujące kobiety spotkają się w Gdańsku

Trampki

Trampki – I Spotkania Podróżujących Kobiet to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Bo, chociaż spotkań i festiwali dotyczących podróży organizowanych jest wiele, to na większości z nich królują panowie.

Jak przekonują organizatorzy, facet w drodze to banał, kobieta – strach pomyśleć. Podróżujące kobiety łamią stereotypy, nie potrzebują męskiego wsparcia, same radzą sobie na bezdrożach naszego globu, dźwigając ciężkie plecaki, w których oprócz zapasowych trampek, czasami trafić można i na szpilki.

Jest wiele powodów, które powstrzymują kobiety przed samotnym podróżowaniem, jest też ich wiele, by właśnie to robić. Poznawanie świata i samej siebie to idea, którą Trampki chcą promować, przełamując jednocześnie schematy i prezentując świat widziany oczami podróżujących kobiet. Świat, który w praktyce dla kobiety w podróży bywa zwykle bardzo łaskawy i życzliwy.

Na spotkaniach zaproszeni goście będą dzielić się przeżyciami ze swoich wypraw, ukazując różne jej aspekty. Opowiedzą o podróżach z dzieckiem, o tych w formie wolontariatu i tych po czterdziestce. Prelegentki poradzą jak zorganizować podróż, jak podróżować bezpiecznie, jak zdecydować się na ten pierwszy krok i udowodnią, że podróże są dla każdego. A do tego wszystkiego będzie motywował na swoich warsztatach trener i coach, uświadamiając, że ograniczenia tkwią jedynie w nas samych i że wszystko jest możliwe, tylko trzeba tego chcieć.

Prelekcje będą odbywać się w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, natomiast czas po prezentacjach będzie można spędzić przy dobrym filmie w Kawiarni Filmowej „W starym kadrze”. Spotkania poprowadzi organizatorka i pomysłodawczyni spotkań Anita Demianowicz, dziennikarka i podróżniczka. Autorka bloga „B*Anita – Podążam swoją drogą” oraz współorganizatorka Ewa Witkowska.

Data: 28 lutego – 1 marca

Miejsce spotkań: Wojewódzka i Miejska Bibliotek Publiczna w Gdańsku. Filia Gdańska, ul. Mariacka 42. Kawiarnia Filmowa „W Starym Kadrze”, ul. Grobla I 3/4

Wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają również panów. Więcej informacji na www.trampki.travel.pl.