Podróże blog: Wakacje na Wyspach Kanaryjskich – hotele dla rodzin z dziećmi

Teneryfa

Ten archipelag już dawno stał się hitem w branży, a wczasy na wyspach wchodzących w jego skład to gwarancja udanego wypoczynku dla całej rodziny. Na której z należących do Hiszpanii Wysp Kanaryjskich można spędzić wspaniały urlop? 

Walory Wysp Kanaryjskich

Choć odległe, stały się jednym z najchętniej wybieranych miejsc na wypoczynek z dziećmi. Tu, w krainie „wiecznej wiosny” o każdej porze roku można się cieszyć łagodnym klimatem. Brak mrozów i dokuczliwych upałów to wielki walor tego hiszpańskiego terytorium.

Słynne Kanary to również modne kurorty, a w nich – wspaniałe hotele z atrakcjami dla najmłodszych, animatorami oraz rozrywkami dla dużych i małych. Znane z łagodnego klimatu Wyspy Kanaryjskie sprzyjają turystyce rodzinnej, a dzięki portalowi turystycznemu z wycieczkami online www.swiatwypoczynku.pl można szybko przejrzeć ofertę dokładnie zweryfikowanych i szczególnie polecanych hoteli. Na jakie wyspy wchodzące w skład tego archipelagu warto zwrócić szczególną uwagę w czasie wyboru miejsca na wakacje z dziećmi?

Teneryfa: wyspa pełna atrakcji 

Dla wielu turystów Wyspy Kanaryjskie to przede wszystkim Teneryfa. Radosna wyspa, na której słońce świeci przez ponad 300 dni w roku, może zaoferować moc wrażeń każdemu turyście. Pełna kolonialnych miasteczek wyspa przyciąga przyjazną atmosferą i wyjątkową kulturą. Wspaniałe ogrody oraz górskie szczyty, malownicze doliny i rodzinne parki rozrywki – oto podstawowa oferta najsłynniejszej wyspy w archipelagu. Wulkaniczna sceneria parku Teide oraz przyrodnicze skarby prezentowane w Loro Park to atrakcje, które zachwycą każdego uczestnika familijnej wyprawy. Tu moc atrakcji czeka na całe rodziny, a popularność wyspy sprzyja rozwojowi bazy noclegowej. Biuro podróży Świat Wypoczynku stawia na te kurorty, w których znaleźć można najładniejsze plaże wyspy oraz hotele z atrakcjami dla najmłodszych.

Wśród kurortów, w których można świetnie wypocząć z maluchami, wyróżnia się rejon Costa Adeje. Tu Teneryfa może oczarować swymi naturalnymi warunkami wypoczynkowymi, a plaże i hotelowe baseny zapewniają możliwość bezpiecznego pluskania się w wodzie i korzystania z kąpieli słonecznych. Costa Teguise czy Playa Blanca to kolejne kurorty, które znane są z doskonałego przygotowania do obsługi podróżujących rodzin.

Lanzarote: wyspa pełna plaż i winnic

Sielskie krajobrazy, pamiątki po działalności wulkanów oraz ładne plaże rozsławiły Lanzarote już dawno. To najgorętsza ze wszystkich Wysp Kanaryjskich, na której charakter ma wpływ bliskość Afryki. Świetne zagospodarowanie oraz łagodny klimat czynią z tej wyspy kolejny punkt na mapie Kanarów, który wyjątkowo sprzyja turystom chcącym spędzić udane wakacje nad morzem z dzieckiem. Hotele przyjazne rodzinom czekają tu w wielu cenionych kurortach. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Rodzinnej turystyce sprzyjają przede wszystkim takie ośrodki wypoczynkowe, jak Playa Blanca oraz Puerto del Carmen. To tu czekają najwspanialsze atrakcje dla dzieci, dzięki czemu rodzinne wczasy mogą się dla nich stać wspaniałą przygodą. Parki wodne, baseny przy hotelach oraz pokryte jasnym piaskiem plaże, a przede wszystkim możliwość bezpiecznej kąpieli w morzu są najcenniejszymi walorami tych ośrodków.

Wyjazd na Wyspy Kanaryjskie z dziećmi może okazać się wspaniałym pomysłem na rodzinne wczasy. Dzięki coraz szerszej ofercie turystycznej poszczególnych wysp bez problemów można tu znaleźć najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi. Wyposażone w wygodne pokoje, kąciki zabaw i baseny, zapewniają najmłodszym wiele dodatkowych atrakcji. To dzięki nim wakacje na Kanarach stać się mogą dla maluchów jednym z najwspanialszych wydarzeń w ich życiu.