Poniedziałek z aplikacją: A2 do Europy – mobilna autostrada

A2

Aplikację A2 do Europy na zlecenie spółki Autostrada Wielkopolska stworzyła firma Programa.pl. Ten kompleksowy kalkulator trasy oraz przewodnik po europejskich autostradach ma pomóc użytkownikowi w zaplanowaniu wyjazdu na narty. 

Program pełni trzy główne funkcje. Pierwsza pozwala na znalezienie trasy z miejsca zamieszkania do miejscowości narciarskiej w Polsce, Czechach, Włoszech, Francji, Austrii, Szwajcarii i na Słowacji. Poza tym umożliwia przejrzenie trasy do ośrodka dzięki Google Maps, a także na sprawdzenie szacunkowych kosztów paliwa, winiet itd. Druga ułatwia upewnienie się, jakie wyposażenie samochodu jest niezbędne przy przejeździe przez dany kraj.  W jasny i czytelny sposób opisano, w którym kraju, przez który będziemy przejeżdżać wymagane jest ubezpieczenie OC, apteczka i łańcuchy na koła, a w których kamizelka odblaskowa. Trzecia opcja to tester trzeźwości. Po podaniu podstawowych danych, takich jak wzrost, waga oraz ilość i moc spożytego alkoholu, program informuje po ilu godzinach od zakończenia picia można w miarę bezpiecznie siąść za kierownicą.

Brzmi nieźle, ale w beczce miodu znalazła się też łyżka dziegciu. Program wylicza trasę jedynie do miejscowości, które znajdują się w jego bazie, a użytkownik nie ma żadnej możliwości zmiany trasy. Efektem czego aplikacja nie przyda się do zaplanowania letnich wakacji, a co więcej może nas narazić na wyższe koszty. Niekiedy bowiem trasa, która ma najkrótszy czas przejazdu, jest o kilkaset kilometrów dłuższa i wiedzie przez kraje z droższymi opłatami za autostradę. Jest to drobiazg, ale myślę, że wiele osób chciałoby mieć wpływ na ostateczny kształt trasy.

Aplikacja A2 do Europy to ciekawy planer podróżny, który może się przydać w czasie podróży na narty. Są małe niedociągnięcia, ale efekt końcowy jest udany. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem twórcy dodadzą więcej miejscowości lub udostępnią możliwość wprowadzania ręcznie miejscowości, do której chcielibyśmy wytyczyć trasę.

Apikacja dla systemu Android (link) i iOS (link).

Yourapps_info logo

Poniedziałek z aplikacją to cykl, w którym prezentujemy ciekawe turystyczne aplikacje. Jeśli jesteś twórcą takiego programu i chcesz zaprezentować go naszym Czytelnikom – zapraszamy do kontaktu!

Dzisiejsza odsłona cyklu „Poniedziałek z aplikacją” powstała we współpracy z YourApps.info – pierwszym polskim portalem o grach i aplikacjach mobilnych, na którym możecie zapoznać się z pełną recenzją tej i wielu podobnych aplikacji.