Poniedziałek z aplikacją: Vienna City Guide – Wiedeń w kieszeni

Vienna

Aplikacja Vienna City Guide to jeden z wielu darmowych mobilnych przewodników przeznaczonych na urządzenia z systemem Android, jakie ma w swojej ofercie firma TripAdvisor, która jest właścicielem m.in. znanego portalu turystycznego.

Vienna City Guide to obszerny przewodnik po Wiedniu w którym bogata baza hoteli, atrakcji turystycznych, restauracji i barów, nocnych klubów, ale także informacji na temat pogody, języka, kuchni, rozkładu metra…  Dodatkową zaletą aplikacji jest także spory dział poświęcony miastu, jego historii, kuchni, architekturze itd. W aplikacji dostępna jest wyszukiwarka, w której można wybrać m.in. obiekty najbliżej nas, najtańsze, z daną liczbą gwiazdek itd. Opis znalezionego pubu czy hotelu obejmuje adres, zdjęcie i krótką charakterystykę, udogodnienia (parking, basen, akceptacja kart płatniczych) oraz opinie osób, które już wcześniej odwiedziły dane miejsce.

Z poziomu aplikacji można także zarezerwować pokój w hotelu – program wyświetla oferty cenowa kilku portali turystycznych, wystarczy wybrać tę, która nam odpowiada, by dokonać rezerwacji.

Wszystkie funkcje, w tym dokładna mapa miasta, dostępne są offline, co jest ogromnym atutem, gdy korzystamy z przewodnika za granicą, gdyż nie ponosimy kosztów transmisji danych. Mapę możemy dowolnie personalizować, na przykład można wyświetlić wszystkie restauracje, bankomaty czy stacje metra, a następnie wybrać funkcję nawigacji, która pomoże w dotarciu do danego celu.

Aplikacja mobilna Vienna City Guide zawiera wszystko, czego oczekuje się po dobrym przewodniku. Program powinien sprawdzić się doskonale zarówno w czasie planowania wyjazdu do Wiednia, jak i na miejscu.

Link do aplikacji.

Yourapps_info logoPoniedziałek z aplikacją to cykl, w którym prezentujemy ciekawe turystyczne aplikacje. Jeśli jesteś twórcą takiego programu i chcesz zaprezentować go naszym Czytelnikom – zapraszamy do kontaktu!

Dzisiejsza odsłona cyklu „Poniedziałek z aplikacją” powstała we współpracy z YourApps.info – pierwszym polskim portalem o grach i aplikacjach mobilnych, na którym możecie zapoznać się z pełną recenzją tej i wielu podobnych aplikacji.