Wartościowa Wycieczka Szkolna: konkurs Agencji ATAS

wycieczka szkolna

Z myślą o nauczycielach, którzy organizują wyjazdy dla swoich uczniów zorganizowano konkurs „Wartościowa Wycieczka Szkolna”. Ogólnopolska akcja rozpoczyna się wraz z początkiem nowego roku szkolnego. 

Dobrze przygotowana wycieczka szkolna daje motywację do nauki, rozbudza chęć poznania świata, ułatwia przełamanie kompleksów. Pomaga również budować pozytywne relacje pomiędzy rówieśnikami. Podczas wycieczki można zachęcić młodzież do samodzielnego zdobywania wiedzy, rozwiązywania postawionych zadań i poszukiwania ścieżek własnego rozwoju. Zorganizowanie wyjazdu wiąże się z dodatkową pracą i ogromną odpowiedzialnością. Żeby docenić wartość szkolnych wycieczek, wyróżnić aktywnych nauczycieli i pokazać, że warto podejmować takie inicjatywy, trzeba o tym mówić – informują organizatorzy akcji z Agencji Turystycznej ATAS.

Chcąc wywołać ogólnopolską debatę zorganizowaliśmy konkurs „Wartościowa Wycieczka Szkolna”. Zależy nam na tym, żeby zamiast mówić tylko o kłopotach i zagrożeniach podczas wycieczek, propagować również pozytywne wzorce i nagradzać zaangażowanych nauczycieli i wychowawców – dodaje Andrzej Sławiński, prezes Agencji.

Nagrodą główną w jest sześciodniowy wyjazd do Londynu. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przygotowano również szkolenia oraz wycieczki jednodniowe dla grup szkolnych. Pozostali laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.

Konkurs jest skierowany do wszystkich nauczycieli, którzy zorganizowali warsztaty językowe lub wycieczkę w roku szkolnym 2012/2013. Dotyczy placówek wszystkich stopni: podstawowych, gimnazjalnych i średnich, zarówno państwowych, prywatnych jak i społecznych. Zadaniem uczestnika jest opisanie przebiegu wycieczki za pomocą odpowiedzi na pytania w formularzu online.

Więcej informacji na stronie: www.konkurs.atas.pl.