Szlak Przygody ma 30 partnerów

Szlak Przygody kartaSzlak Przygody, o którym pisaliśmy na początku kwietnia, mający ambicje być „największym w Polsce sieciowym produktem turystycznym, obejmującym 850 km tras i 100 oznakowanych atrakcji” ma pierwszych 30 partnerów komercyjnych.

Szlak Przygody prowadzi po największych atrakcjach województwa świętokrzyskiego, podzielonych na sześć krain tematycznych, co ułatwiać ma turystom wybór trasy najlepiej dopasowanej do własnych oczekiwań. Biznesowym sercem Szlaku jest program lojalnościowy. Dzięki niemu każdy, kto skorzysta z noclegu, zamówi obiad w restauracji czy kupi bilet wstępu do obiektu należącego do systemu, otrzyma dodatkowo punkty na specjalną kartę.

Zgromadzone punkty można wymienić na nagrody lub „płacić” nimi u partnerów Szlaku – wyjaśnia Piotr Sadłocha, koordynator projektu.

Do tej pory swój akces do programu lojalnościowego zgłosiło 30 partnerów komercyjnych. Są wśród nich hotele, gospodarstwa agroturystyczne, restauracje, parki tematyczne, placówki kulturalne i operatorzy atrakcji turystycznych. Wszyscy liczą, że skorzystają na dołączeniu do systemu.

Do Szlaku Przygody przystąpiliśmy, bo sieciuje on różne podmioty, a wspólne działanie otwiera perspektywę przyciągnięcia większej liczby gości – dodaje Witold Świtalski z Zespołu Pałacowego Kurozwęki, który należy do pierwszych komercyjnych partnerów Szlaku.

Do programu włączają się również mniejsi przedsiębiorcy – szczególnie szeroka jest reprezentacja gospodarstw agroturystycznych. Nie brakuje też ofert wypoczynku aktywnego. Jednym z najnowszych partnerów Szlaku jest F1GoKart, tor kartingowy w Kielcach. A choć do zimy jeszcze daleko, na liście są już obecne ośrodki narciarskie.

Projekt realizuje partnerstwo sześciu Lokalnych Grup Działania z województwa świętokrzyskiego, a finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Więcej informacji o Szlaku Przygody oraz pełna lista partnerów na stronie www.szlakprzygody.eu.