Poszukiwany śląski turystyczny przebój roku

slaska-organizacja-turystyczna-logo-300x166Śląska Organizacja Turystyczna po raz kolejny poszukuje turystycznego przeboju regionu. Najlepsi z najlepszych, jak co roku, będą walczyli o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Jakie atrakcje dołączą do Szlaku Zabytków Techniki, Zamku Ogrodzieniec, czy westernowego Miasteczka Twinpigs?

Konkurs na najlepszy produkt turystyczny roku jest prestiżowym plebiscytem w branży turystycznej. Co roku Polska Organizacja Turystyczna nagradza wyróżniające się produkty turystyczne w poszczególnych województwach.

Chodzi o w pełni skomercjalizowane, gotowe i powtarzalne oferty dla turystów. Pakiety, o które tak naprawdę wcale nie jest w Polsce łatwo – przekonuje Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

W konkursowym zgłoszeniu trzeba opisać sam produkt, jego dotychczasową promocję i działania, dzięki którym produkt jest w pełni skomercjalizowany (m. in. otwarty w konkretnych, stałych godzinach, biletowany, dostępny dla każdego turysty) i konkretne plany rozwojowe.

Konkurs ma wyłonić naprawdę profesjonalnie prowadzone atrakcje. Możemy wyłonić maksymalnie trzech kandydatów z naszego regionu – dodaje Agnieszka Sikorska.

Do tej pory wśród zwycięzców plebiscytu były m.in. Tyskie Browarium, łódzka Manufaktura czy gdański Jarmark Dominikański. Wnioski są przyjmowane jedynie drogą elektroniczną, poprzez aplikację konkurs.pot.gov.pl. Termin zgłoszeń upływa 14 sierpnia.

W 10. dotychczasowych edycjach konkursu na Certyfikat POT do województwa śląskiego trafiło dziewięć nagród. Dodatkowo Szlak Zabytków Techniki oraz Szlak Orlich Gniazd otrzymały najbardziej prestiżowe wyróżnienie, czyli Złoty Certyfikat – co roku dostaje je jeden spośród nagrodzonych „zwykłymi” Certyfikatami produktów.