Nocleg w taksówce i inne niespodzianki, czyli hotel nie musi być nudny

Wimdu hotel-taksówka

Brytyjskie taksówki cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. W jednej można się nawet przespać – jak w prawdziwym hotelu. A to tylko jeden z wielu przykładów na pomysłowość hotelarzy. Bo takich nietypowych obiektów nie brakuje i może to być ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu lub… na biznes.

Brytyjczyk David Weekes przerobił swoją taksówkę na hotel. Nocleg kosztuje tu 50 funtów. W środku znaleźć można specjalny piankowy materac, poduszki i kołdrę. A obok lampka, zasłonki w oknach i pluszak do przytulania. Jest też lodówka na baterie słoneczne, radio ze stacją dla iPada i składane stolik i krzesła.

Taksówko-hotel można wynająć na stronie serwisu Wimdu. Ale nie jest to jedyny ciekawy pomysł na nocleg, jaki można tak znaleźć. Można na przykład wynająć ekologiczny drewniany dom w Wielkiej Brytanii, w całości zbudowany z naturalnych materiałów, których część pochodziła z recyklingu, a jego właściciele zbierają deszczówkę (ok. 365 zł za noc). Albo pokój w nawiedzonym domu, Bodelmutz, w Niemczech. Oprócz śniadania i biletu do parku rozrywki, przygody z dreszczykiem wliczone są w cenę. A na Wielkanoc sprawdzić może się nocleg w… gigantycznym jajku (Belgia).

Wimdu hotel-jajko

Co sprawa, że turyści chcą nocować w takich nietypowych miejscach?

Ludzie chcą nocować w takich miejscach ponieważ zawsze szukają unikalnego, indywidualnego doświadczenia. Dlatego Wimdu sprawdza się tak dobrze – goście mogą nocować w miejscach, w których są traktowani o wiele bardziej osobiście niż w przypadku drogich, anonimowych hoteli – powiedziała nam Stefanie Gruber z Wimdu.

Czy hotelarze powinni pomyśleć o nietypowych ofertach dla gości? Czy może to być dobry biznes?

Wimdu z powodzeniem oferuje unikalne noclegi, ale hotelom będzie trudno powtórzyć taki sukces – dodała nasza rozmówczyni. Istniejące obiekty często ograniczają same siebie i nie jest im łatwo zaoferować coś zupełnie różnego od ofert dostępnych na rynku. Jak jednak pokazują przykłady nietypowych hoteli, może być z tego dobry biznes, a najważniejszy wydaje się ciekawy pomysł. W takich jednak przypadkach to coś więcej niż zarabianie pieniędzy – do powodzenia sukcesu hotelu w taksówce czy jajku, niezbędna będzie pasja i zaangażowanie.

Artykuł powstał przy współpracy z Wimdu.pl.