Dwa ośrodki wypoczynkowe po Hucie Częstochowa do kupienia

Baltyckie Marzenie Leba

Dwa ośrodki wypoczynkowo–szkoleniowe w Poraju i Łebie, chce sprzedać częstochowski Regionalny Fundusz Gospodarczy, spółka Skarbu Państwa.

Jedynym powodem, dla którego częstochowski RFG postanowił sprzedać oba ośrodki jest to, że został właśnie do tego celu powołany – jako spadkobierca majątku po byłej Hucie Częstochowa. RFG w swych statutowych działaniach ma zapisaną sprzedaż tej części huty, której nie kupił ukraiński koncern ISD.

Pierwszy obiekt, w Poraju – noszący nazwę Centrum Konferencyjno–Szkoleniowego – znajduje się kilkanaście kilometrów od Częstochowy, w Jurze Krakowsko–Częstochowskiej. Jest położony nad zalewem.

Ze względu na wyjątkowe położenie CKS Poraj cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w okresie letnim. Już w tej chwili bardzo trudno o wolne miejsca w sezonie. Kojąca cisza i spokój otoczenia ale także doskonała dostępność komunikacyjna to nasze atuty, które dostrzegają nasi goście  – powiedział Marcin Buczek, dyrektor ośrodka w Poraju.

CKS w Poraju jest obiektem całorocznym, dostosowanym do organizacji konferencji, szkoleń, imprez integracyjnych i plenerowych. Jeszcze przed ostatnią metamorfozą dokonaną pod skrzydłami RFG, ośrodek pod nazwą „Hutnicza Radość” znany był z organizacji branżowych, międzynarodowych konferencji naukowych poświęconych np. zwalczaniu korozji. Obecnie do dyspozycji szkolących są trzy sale konferencyjne (jedna na 150 osób oraz dwie mieszczące po 60 osób). W pokojach, w ostatnich kilku latach wyremontowanych i wyposażonych, może przenocować 140 osób. Ośrodek dysponuje również namiotem mieszczący 200 osób, który można wykorzystać w każdych warunkach pogodowych na imprezy integracyjne, muzyczne itp.

sala szkoleniowa w Poraju

Drugi ośrodek przeznaczony do sprzedaży – noszący nazwę „Bałtyckie Marzenie” – jest klasycznym ośrodkiem wypoczynkowym, położonym 400 metrów od morza.

Ośrodek, obecnie działający sezonowo, ma 250 miejsc noclegowych w pokojach oraz apartamentach. Przyjmuje zarówno indywidualnych wczasowiczów, jak i zorganizowane grupy wycieczkowe. W „Bałtyckim Marzeniu” organizowane są także szkolenia, konferencje oraz wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe. Sala konferencyjno–szkoleniowa może pomieścić 80 osób.

Oba obiekty można zobaczyć na stronie www.rfgsa.pl.