Qantas rezygnuje z internetu

Qantas A380

Linie lotnicze Qantas nie będą już oferować dostępu do internetu na pokładzie swoich samolotów. Powód? Niskie zainteresowanie płatną usługą.

Qantas oferowały dostęp do Wi-Fi na pokładzie sześciu Airbusów A380 przez dziewięć ostatnich miesięcy. Początkowo była to bezpłatna usługa; z czasem firma zaczęła ją oferować jako rozwiązanie premium. W ten sposób chciała sprawdzić czy klienci chcą płacić za możliwość korzystania z internetu.

Okazało się, że nie chcą. Zainteresowanie dodatkową usługą było znikome, choć, jak przyznają przedstawiciele linii, osoby, które z niej skorzystały były zadowolone z jej jakości. Firma postanowiła więc zrezygnować z oferowania dostępu do Wi-Fi.

Internet na pokładzie samolotu to coraz częstsza usługa świadczona przez linie lotnicze.. Cena wydaje się tu jednak kluczowa: konsumenci nie chcą płacić za coś co mają wszędzie za darmo, a źródłem dochodu mogą być raczej usługi dodatkowe. Przypomnijmy choćby ofertę Delta Air Lines, której klienci mogą oglądać na swoich urządzeniach mobilnych filmy i seriale oraz nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z sieci Wi-Fi