Linie easyJet mają amerykańską wersję strony internetowej

Linia lotnicza easyJet uruchomiła amerykańską wersję strony internetowej. Jej powstanie jest wynikiem coraz większego popytu na usługi oferowane przez przewoźnika ze strony Amerykanów. USA są w czołówce listy dziesięciu najpopularniejszych regionów pod względem liczby odwiedzin strony easyJet.com.

Od wtorku Amerykanie mogą nie tylko korzystać z własnej wersji strony internetowej (easyjet.com/us), ale mogą także dzięki niej dokonywać płatności w dolarach.

Co tydzień stronę easyJet.com odwiedza ponad 90 tys. klientów ze Stanów Zjednoczonych, a liczba użytkowników wciąż wzrasta. Według statystyk, USA to jeden z najbardziej aktywnych regionów, tworzących ruch na stronie. Tylko we wrześniu odnotowano odwiedziny 360 tys. osób. Ponadto połowa (55 proc.) amerykańskich internautów wchodzących na stronę easyJet.com odwiedziła ją bezpośrednio, co jest dowodem na globalną popularność marki easyJet – powiedział Peter Duffy, dyrektor marketingu easyJet.

Każdego miesiąca tysiące rezerwacji na loty easyJet przyjmowanych jest z obszaru Stanów Zjednoczonych. Są to – tak jak w przypadku Europy – zarówno podróżni biznesowi, jak i urlopowicze udający się do Europy.

Stany Zjednoczone to nie jedyne odległe państwo, które korzysta z usług brytyjskiego przewoźnika. Strona easyJet.com odnotowuje miliony wejść z Australii, Kanady oraz Brazylii. Statystyki ruchu na stronie ujawniają także, że strona easyJet.com odnotowała 2 695 odwiedzin z Etiopii, 1 347 z Kongo oraz 1 010 z Uzbekistanu.