Festiwal Golonki i muzyka biesiadna w hotelu Orbis Magura Bielsko-Biała

Golonka z dzika będzie tegorocznym hitem XVII Festiwalu Golonki w hotelu Orbis Magura Bielsko-Biała. Impreza, która od kilkunastu lat przyciąga smakoszy tego dania, potrwa od 10 do 30 września.

Festiwal Golonki organizowany przez hotel Orbis Magura Bielsko-Biała na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń gastronomicznych, przekonują organizatorzy. W tym roku na stołach zagości kilkanaście golonkowych specjałów, m. in. golonka po góralsku, po węgiersku, po cygańsku, po bawarsku, z kapustą i grzybami, nadziewana borowikami, ze śliwkami oraz z żurawiną i chrzanem. Nowością będzie golonka z dzika. Szef kuchni hotelu Orbis Magura Bielsko-Biała, oprócz głównych dań zaserwuje przystawki. A wśród nich roladę z golonki w galarecie, żur na maślance z golonką i kwaśnicę na golonce.

Wspólną biesiadę umilić gościom ma Rodzinna Kapela Bugajskich i zespół Kwaśnica Bavarian Show, wykonujący na żywo muzykę bawarską i tyrolską.

Przygotowywana przez naszego szefa kuchni golonka, ma już tysiące zwolenników i co roku zdobywa serca nowych miłośników tego mięsa. Jestem przekonana, że XVII edycja i serwowane podczas niej rodzaje golonki przypadną wszystkim odwiedzającym nas gościom do gustu – powiedziała Violetta Krzemień-Banot, dyrektor zarządzający hotelu.

Od 1996 roku, kiedy to Festiwal Golonki odbył się po raz pierwszy, zaprezentowano osiem rodzajów przystawek zimnych i gorących, sześć rodzajów zup oraz trzydzieści dwa rodzaje dań z golonki wieprzowej. Sprzedano łącznie około 33 tys. porcji czyli niemal 14 ton tego specjału. Rekordowy był rok 2003 kiedy to miłośnicy przysmaku zjedli 3978 porcji.