Sklep Baltony na Okęciu znowu otwarty

Od soboty wznowił działalność główny sklep Baltony na Lotnisku Chopina w Warszawie. To efekt postanowienia sądu, który nakazał PPL umożliwienie klientom dokonywania zakupów w sklepach Baltony.

W dniu 17 marca została przywrócona sprzedaż w głównym sklepie Baltony zlokalizowanym w starej części Terminalu A warszawskiego lotniska. Było to możliwe na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Warszawie, który zabezpieczył roszczenia BH Travel Retail Poland, spółki zależnej PHZ Baltona.

To już drugie postanowienie sądu, które potwierdza, że PPL podejmuje bezprawne działania uniemożliwiające BH Travel prowadzenie działalności w najmowanych lokalach – powiedział Andrzej Uryga, dyrektor zarządzający PHZ Baltona.

W dniu 16 lutego br. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” wypowiedziało umowy najmu BH Travel Retail Poland, prowadzącej sklepy na Lotnisku Chopina spółce zależnej grupy kapitałowej PHZ Baltona. Spółka uznając te działania za bezzasadne i bezprawne podjęła przewidziane prawem kroki, aby jak najszybciej przywrócić pełną działalność handlową we wszystkich sklepach. 24 lutego Sąd Rejonowy w Warszawie wydał postanowienie o zabezpieczeniu roszczeń BH Travel przeciwko PPL i zakazał zarządcy lotniska uniemożliwiania pracownikom Baltony dostępu do najmowanych przez spółkę lokali. W kolejnym postanowieniu, z dnia 16 marca, sąd nakazał PPL  umożliwienie klientom Baltony dokonywania zakupów w sklepach prowadzonych przez spółkę na Lotnisku Chopina. Dzięki klauzuli natychmiastowej wykonywalności Baltona mogła już w sobotę wznowić sprzedaż w swoim największym sklepie na warszawskim lotnisku.