Jak nas widzą, tak o nas piszą – Poznań zatrudnia blogerów

Jaki jest Poznań? Co jest jego wizytówką? Co robić w wolnym czasie? Irlandczyk, Chorwat, Włoch, Hiszpan i Anglik pomogą kibicom odkryć uroki miasta. Na oficjalnej stronie Miasta Poznania – gospodarza Euro 2012 ruszyła właśnie zakładka „Come & Enjoy”.

Poznań zaprosił obcokrajowców mieszkających w Poznaniu do współpracy przy redakcji blogów o życiu w mieście. To właśnie przedstawiciele państw z krajów, które Poznań gościć będzie podczas Mistrzostw najlepiej będą potrafili przekonać swoich rodaków, że warto przyjechać do Poznania.

Zakładka redagowana jest w pięciu językach: angielskim, irlandzkim, chorwackim, włoskim i hiszpańskim. Obcokrajowcy piszą o życiu w Poznaniu – o atrakcjach, lokalnych specjałach, najciekawszych miejscach do odwiedzenia, strefie kibica i bezpieczeństwie podczas Euro 2012.

Blog w języku włoskim redaguje Carlo Paolicelli, w Polsce od 2004 r. Prywatnie kibic piłki nożnej i fan Juventusu Turyn. Dla Chorwatów pisze Marin Zekić, w Poznaniu od ponad dziesięciu lat. Na co dzień pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Irlandczykiem jest Paul McKeown, Anglikiem Paul Newsham, a Hiszpanię reprezentuje Raul Fernandez.

Obserwujemy duże zainteresowanie Poznaniem w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy. Wiemy, że do Poznania przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy obcokrajowców. Już dziś chcemy przybliżyć im miasto. Blogi rodaków mieszkających w Poznaniu z pewnością będą dla nich wiarygodnym źródłem informacji. Pisane z pewną dozą uśmiechu, w atrakcyjny i dostępny sposób pokażą miasto widziane z innej perspektywy – powiedział prezydent Poznania, Ryszard Grobelny.

Blogi znajdują się na stronie internetowej: www.poznan.pl/comeandenjoy.