Francis Ford Coppola otworzył pierwszy hotel we Włoszech

Palazzo Margherita

Salon w Palazzo Margherita, w którym można oglądać filmy z włoskiej kolekcji Francisa Forda Coppoli

Dziś otwarcie pierwszego we Włoszech i szóstego na świecie hotelu należącego do Coppola Resorts. Uznany reżyser i producent win, Francis Ford Coppola zatrudnił francuskiego projektanta Jacquesa Grange’a do odnowienia zabytkowych wnętrz zbudowanej w 1892 roku willi.

Palazzo Margherita znajduje się w miejscowości Bernalda, gdzie urodził się dziadek reżysera, Agostino Coppola. Podobnie do innych obiektów Coppola Resorts, Palazzo jest kameralnym miejscem z siedmioma suitami, wewnętrznymi ogrodami oraz basenem. Sufity zdobią freski, w pokojach znajdują się wysokiej jakości pościele, świeże kwiaty i dzieła sztuki.

W Palazzo Margherita ogromną rolę ogrywa jedzenie skoncentrowane na regionalnej, tradycyjnej włoskiej kuchni: pasty, świeżo łowione ryby, domowe pieczywo i sery. W hotelowym barze serwowane jest lokalne wino (brak jednak informacji o tym, czy będą tam dostępne wina z Coppola Winery).

Goście mogą ponadto zamówić do pokoju zabiegi spa czy obejrzeć film, z liczącej ponad 300 pozycji kolekcji klasyki włoskiego kina, osobiście dobranej przez Coppolę.

Palazzo Margherita jest dla mnie spełnieniem marzeń. Te magiczne ogrody czy salony, w których zbierają się całe rodziny, aby coś świętować czy obejrzeć film. To malowany pałac z freskami na ścianach i sufitach, pałacowe wnętrza z niezliczoną ilością detali, z jednej strony nowoczesny za sprawą dostępnej telewizji czy ciepłej wody, a z drugiej z zachowaną patyną czasu – podkreśla Francis Ford Coppola.

Ceny za nocleg w Palazzo oscylują wokół tysiąca euro, a kwota ta obejmuje również dostęp do Wi-Fi,  napoje dostępne w pokojach, śniadanie oraz lekcję gotowania.

Trwają pracę nad kolejnym obiektem Coppola Restorts – tym razem będzie to loft w Miami w Stanach Zjednoczonych.