LOT: polecimy do Pekinu zamiast do Hanoi

LOTPolskie Linie Lotnicze LOT 29 maja zainaugurują rejsy z Warszawy do Pekinu – poinformował prezes spółki Marcin Piróg. Rejsy na tej trasie będą się odbywały trzy razy w tygodniu, początkowo Boeingiem 767, a docelowo Boeingiem 787 Dreamliner. Jednocześnie zamykana jest trasa do Hanoi.

Wyloty z Warszawy będą odbywały się we wtorki, czwartki i niedziele o godz. 16.10; lądowanie w Pekinie będzie o godz. 6.35 (czasu lokalnego) następnego dnia. Wyloty z Pekinu będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 8.45 (czasu lokalnego). Samoloty będą lądowały w Warszawie o 12.40.

LOT powraca na trasę do Pekinu. Ostatnio latał tam w 2008 r., ale po kilku miesiącach zawiesił to połączenie ze względu na koszty, jakie ponosił, latając tzw. korytarzem południowym nad Kazachstanem, co wydłużało również podróż. Zgodę na przeloty nad Syberią LOT otrzymał od rosyjskich władz w połowie listopada ub.r.

Początkowo rejsy będę wykonywane przez samoloty Boeing 767, a docelowo do Pekinu mają latać Dreamlinery. Spółka zakłada, że po 12 miesiącach od uruchomienia trasy, LOT będzie przewoził nią pasażerów codziennie. Prezes spółki dodał, że w przyszłości przewoźnik rozważa uruchomienie tras do Szanghaju albo do Shenzhen.

W przyszłym roku planujemy otworzyć Tokio, mamy już dosyć zaawansowane rozmowy z tamtejszym portem lotniczym oraz z japońską linią lotniczą ANA – zapowiedział prezes LOT

Jednocześnie władze spółki zapowiedziały likwidację połączenia do Hanoi. Jak podał prezes spółki „wyniki finansowe nie są zadowalające. Hanoi to nie jest kierunek biznesowy, jest to kierunek turystyczny”. Połączenie to jest popularne w klasie ekonomicznej, LOT nie zarabia na sprzedaży biletów w klasie biznes.