Tel Awiw rajem dla gejów i lesbijek

W konkursie zorganizowanym przez linie lotnicze American Airlines oraz serwis gaycities.com, Tel Awiw zdobył tytuł World Best Gay City 2011 roku.

Tel Awiw otrzymał 43 proc. ogólnej liczby głosów i znacznie wyprzedził drugi w klasyfikacji Nowy Jork, który zdobył 14 proc. głosów.

Tel Awiw słynie z otwartego na środowisko LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych) społeczeństwa. Każdego roku odbywa się tam wiele imprez przyciągających turystów LGBT z całego świata. W ubiegłym roku odbył się tam m.in. Festiwal Filmowy LGBT, który przyciągnął 5 tys. turystów m.in. z Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Holandii, Francji, Rosji.

Przez ostatni miesiąc osoby odwiedzające stronę internetową American Airlines proszone były o udział w ankiecie i głosowanie na najlepsze miasto dla osób z mniejszości seksualnych, biorąc pod uwagę nocne kluby, parady, najlepszy „piasek i słońce” oraz inne kategorie.

Ostateczne wyniki, opublikowane na gaycities.com, wskazują, że po Tel Awiwie i Nowym Jorku, znalazło się Toronto (7 proc. głosów), San Paulo (6 proc.), Madryt i Londyn (po 5 proc.) i Nowy Orlean wraz z miastem Meksyk (po 4 proc.).