W Ostródzie powstaje pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w regionie [zdjęcia]

Holiday Park Ostróda góra

14 września odbyło się w Ostródzie wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pierwszego w regionie pięciogwiazdkowego hotelu, który powstaje z inicjatywy polskich firm: OPB Development i Condohotels Group.

Hotel o roboczej nazwie Holiday Park powstanie na czterohektarowej działce zlokalizowanej tuż nad brzegiem jeziora Drwęckiego. Z jego okien będzie można podziwiać panoramę Ostródy od strony jej głównego akwenu. Obiekt będzie miał standard pięciu gwiazdek. Będzie to pierwszy tego typu hotel, który według założeń projektantów i inwestorów od początku ma spełniać wymagania stawiane hotelom tej kategorii.

Atutem inwestycji ma być fakt, że powstaje ona z inicjatywy polskich firm i przez nie będzie zarządzana po uruchomieniu. OPB Development odpowiada z budowę obiektu, natomiast za jego zarządzanie odpowiedzialna będzie spółka Condohotels, która jest w trakcie negocjacji z międzynarodową siecią hotelarską, mających na celu pozyskanie dla budowanego obiektu rozpoznawalnej globalnie marki.

Wartość inwestycji to ponad 65 mln zł. Jest to jeden z największych projektów realizowanych w naszym regionie i to przez rodzime firmy – powiedział Ireneusz Słowik, właściciel OPB Development.

Holiday Park Ostróda widok

Holiday Park Ostróda lobby

Holiday Park Ostróda pokój

W czterokondygnacyjnym obiekcie znajdzie się ponad 150 pokoi i apartamentów. Hotel będzie dysponował restauracjami, kawiarnią, klubem nocnym, basenami krytymi i odkrytymi, kręgielnią, kompleksem spa&wellness oraz salami konferencyjnymi mogącymi łącznie pomieścić około 1000 osób. Na poziomie recepcji znajdzie się także galeria z punktami usługowymi i handlowymi. Sąsiedztwo jeziora i plaży miejskiej z kompleksem pomostów i wypożyczalnią sprzętu wodnego podnieść mają atrakcyjność lokalizacji tego obiektu. Inspiracją do projektu wnętrz hotelu jest lokalna fauna i flora. Wykorzystane zostaną motywy nawiązujące do wód jezior, lokalnych roślin oraz gatunków ptaków typowych dla regionu Warmii i Mazur.

Condohotels, spółka która będzie zarządzała obiektem, oczekuje, że wysoki poziom obłożenia uda się osiągnąć m.in. nowo powstałemu centrum sportowo-rekreacyjnemu z profesjonalnym stadionem na 5 tys. widzów, budowanemu amfiteatrowi na 2,5 tys. gości oraz powstającemu w mieście centrum targowemu o powierzchni ponad 30 tys. mkw., gdzie rocznie ma się odbywać około kilkudziesięciu imprez wystawienniczych.

Jako przedstawiciel firmy, która ma w przyszłości zarządzać tym hotelem, mogę śmiało przyznać, że zadanie to będzie dla nas dużym wyzwaniem i jednocześnie ogromną szansą mogącą wydatnie przyspieszyć realizację strategii rozwoju Ostródy, którą realizują władze miasta. Od lat wspólnie z włodarzami zmierzamy do wykreowania marki Ostródy i pozycjonowania jej jako centrum turystycznego i konferencyjnego, w którym sezon trwa przez cały rok. Ten hotel pozwoli nam jeszcze lepiej realizować te założenia – powiedział Tomasz Malicki, przedstawiciel Condohotels.

Holiday Park Ostróda wmurowanie kamienia

OPB Development  i Condohotels Group ściśle współpracują z władzami miasta i województwa w celu budowania potencjału ekonomicznego i turystycznego Warmii i Mazur. M.in. dzięki inwestycji hotelowej, Willa Port Conference Resort & SPA, zrealizowanej przez firmę, Ostróda zyskała status centrum pobytowego na Euro 2012. Condohotels zarządza zarówno tym obiektem, jak i powstałym w roku 2009 Hotelem Platinum Aqua Fun & Events. OPB Development wybudowało także wyciąg dla narciarzy wodnych, profesjonalny tor kajakowy, zrewitalizowało plażę miejską i wybudowało system pomostów. To OPB Development miasto zawdzięcza także Hotel Platinum, Aquapark Ostróda, Galerię Handlową czy pasaż mieszkalno-usługowy w centrum miasta. Kolejnym projektem realizowanym przez OPB Development będzie rozbudowa istniejącej galerii handlowej, która finalnie będzie jednym z największych tego typu obiektów w regionie.