PURO Hotel nominowany do European Hotel Design Awards

Bar w PURO Hotel

Wrocławski PURO Hotel, pierwszy „inteligentny” hotel w Polsce, został nominowany do nagrody w konkursie European Hotel Design Awards. To jedyny obiekt nominowany z Polski. Znalazł się w gronie takich projektów jak Sofitel Vienna Stephansdom z Wiednia oraz trzech londyńskich hoteli – Hotel Verta, Mint Hotel Tower of London i W London. PURO Hotel walczy o nagrodę w kategorii Newbuild przyznawaną za projekt architektoniczny nowopowstałych obiektów.

W konkursie mogły wziąć udział wszystkie projekty, które zostały zrealizowane w okresie pomiędzy 27 maja 2010 roku a 27 maja 2011 roku. Do nagrody nominowane zostały hotele, które oferowały innowacyjne rozwiązania w zakresie wykorzystania przestrzeni i użytych materiałów. Przy wstępnej selekcji sędziowie oceniali również wyjątkowość, niepowtarzalność oraz funkcjonalność obiektu, a także udogodnienia mające na celu poprawę komfortu pobytu.

Wrocławski PURO to pierwszy „inteligentny” hotel w Polsce. Tradycyjne hotelowe lobby zostało zaprojektowane jako przestrzeń nie tylko do wypoczynku, ale także do pracy.

Wnętrza hotelu PURO we Wrocławiu zaprojektowała brytyjska agencja Blacksheep, która realizuje oryginalne projekty architektoniczne i aranżacji wnętrz w obiektach usługowych, restauracyjnych, hotelowych oraz handlowych na całym świecie. We wrocławskim hotelu PURO projektanci Blacksheep połączyli nowoczesne rozwiązania technologiczne z elegancją, „wysmakowanym i ciepłym wystrojem wnętrza”.

Sama nominacja to dla nas ogromne wyróżnienie. Z dumą reprezentujemy polską branżę hotelarską w walce o tę prestiżową nagrodę. Cały zespół PURO włożył mnóstwo pracy w realizację projektu. Naszym celem było wkomponowanie nowoczesnego budynku w otoczenie, a przede wszystkim zaspokojenie potrzeb podróżnych. Teraz, kiedy cel został osiągnięty, najważniejsze dla nas są wszystkie pozytywne opinie naszych gości oraz to, że hotel spotkał się z uznaniem jurorów Eurpean Hotel Design Awards – powiedział Rune Askevold, prezes zarządu PURO Hotels.