Rajd lotniczy promuje Mazury na Litwie

Mazury z samolotu

Trwa międzynarodowy rajd lotniczy po lotniskach Litwy. Przez trzy najbliższe dni piloci będą zachęcali Litwinów do głosowania na Mazury w ogólnoświatowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury.

Kilkadziesiąt małych samolotów z Polski i Litwy bierze udział w międzynarodowym rajdzie po lotniskach Litwy. Hasłem przewodnim wyprawy jest „Mazury Cud Natury”.

Załogi lotnicze z całej Polski zleciały na podkętrzyńskie lotnisko Wilamowo, skąd wszyscy polecieli najpierw do Druskiennik, a następnie wylądują na kolejnych lotniskach i lądowiskach znajdujących się na Litwie: Alytus, Pociunai, Moletai, Birżiai, Istra, Ponevezys, Rajunai oraz Kaunas.

Na wybranych lotniskach odbędą się konkurencje lądowania na celność. Poza rywalizacją sportową na załogi lotnicze czeka program turystyczny, m.in. rejs statkiem po rzece Niemen, zwiedzanie atrakcji turystycznych w wybranych miastach Litwy oraz wieczory integracyjne z Litwinami.

Mazury z samolotu

Mazury z samolotu

Rajd jest prologiem Światowego Dnia Głosowania na Mazury, który ustanowiony został przez Polską Organizację Turystyczną na dzień 15 września. Piloci będą zachęcali Litwinów do oddania głosu na Mazury w ogólnoświatowym plebiscycie na 7 Nowych Cudów Natury. Impreza jest również formą promocji transgranicznej turystyki lotniczej pomiędzy Polską a Litwą.

Żeby zagłosować na Mazury w ogólnoświatowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury należy wejść na stronę internetową www.mazurycudnatury.org lub wysłać SMS o treści MAZURY (zapisane dużymi lub małymi literami) pod numer 7155. Koszt SMS to 1 zł netto (1,23 brutto).

Wielkie Jeziora Mazurskie to jedyny polski kandydat w międzynarodowym konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury. O zwycięstwo Mazury walczą w doborowym towarzystwie, w którym znalazły się m.in.: Amazonia, Wyspy Galapagos, Komodo, Klify Moher, Morze Martwe, Kanion Kolorado czy Wielka Rafa Koralowa. Mazury zakwalifikowano do grona 28 najpiękniejszych miejsc na świecie.

Więcej informacji o rajdzie po lotniskach Litwy znajduje się na stronie internetowej www.ttlot.eu. Inicjatorem i organizatorem Rajdu jest Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior.