„Czy jarasz się Polską?”: jest wakacyjna mapa Polski

Muzeum zabawek w Kielcach, kopalnia soli w Bochni oraz spływ tratwą w Bałtowie okazały się jak dotąd najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi wśród uczestników konkursu, organizowanego przez otoWakacje.pl pod hasłem „Czy jarasz się Polską?”.

Zakończyła się dwutygodniowa podróż siedmiu Wakacyjnych Zwiadowców Kraju, którzy w ramach akcji „Czy jarasz się Polską?” zwiedzali kraj w poszukiwaniu ciekawych miejsc do odpoczynku i zabawy. Na podstawie swoich wrażeń, za pomocą mechanizmu aplikacji Facebook Places, stworzyli wakacyjną mapę Polski, na której w sumie zaznaczyli blisko 200 atrakcji we wszystkich regionach kraju. Od początku lipca do końca wakacji każdy może wziąć udział w konkursie i wyruszyć w podróż po Polsce ich śladem.

Na mapie każdy znajdzie coś dla siebie, bo z jednej strony na turystów czekają piaszczyste plaże, malownicze krajobrazy górskie i jeziora, z drugiej pełne dzikiej przyrody parki i rezerwaty, z innej znowu nawiedzone zamki i historyczne muzea, a także pełne muzyki kluby i pysznego jedzenia restauracje. Zwiadowcy przygotowali przewodnik inny niż wszystkie – każdy punkt oznaczony na wakacyjnej mapie Polski posiada opis uzasadniający, dlaczego warto do niego zawitać, wzbogacony o subiektywne doznania, a także zdjęcia i materiał video z wizyty w danym regionie. Mając taką bazę informacji, wystarczy już tylko ustalić kolejność zwiedzania miejsc i ruszać w drogę – wylicza Katarzyna Nowaczyk, dyrektor serwisu ogłoszeń turystycznych otoWakacje.pl, organizatora akcji.

Konkurs, polegający na gromadzeniu przez uczestników jak największej liczby punktów za wizyty w miejscach z listy, tworzonej przez Zwiadowców, trwać będzie przez dwa wakacyjne miesiące. Aby otrzymać punkty, uczestnik musi zameldować swoją obecność w danym miejscu, wykorzystując mobilną aplikację Facebook Places.

Wakacyjna mapa Polski dostępna jest na stronie akcji: www.czyjaraszsiepolska.otowakacje.pl. Aby zgłosić się do konkursu wystarczy zarejestrować się pod tym samym adresem korzystając z przycisku Zaloguj przez Facebook. Główną platformę interakcji z uczestnikami konkursu stanowi ponadto strona serwisu otoWakacje.pl na Facebooku http://www.facebook.com/otoWakacje.

Dla zwycięzców przygotowano nagrody o łącznej wartości 35 tys. zł. Vouchery na weekendowy pobyt w SPA oraz telefony LG Swift GT 540, przyznawane są najbardziej aktywnym zwiadowcom na koniec każdego z ośmiu tygodni zabawy. Na trójkę podróżników, którym do 31 sierpnia uda się zebrać na swoim koncie największą ilość punktów czekają skuter Aprilia Mojito, iPad 3G 64GB oraz Laptop Sony Vaio.