Ideatur.pl – rezerwacje, informacje, blogi

Ruszył nowy portal turystyczny Ideatur.pl – Wirtualny Doradca Turystyczny. Serwis pozwalać ma zaplanować wakacje w Polsce: wybrać, zarezerwować i opłacić nocleg oraz opracować plan zwiedzania.

Ideatur to z jednej strony społeczność turystów – pasjonatów Polską, z drugiej – dostarczyciel nowoczesnego systemu zarządzania obiektami noclegowymi, mówią jego twórcy. Ma łączyć w sobie system rezerwacyjny, informację turystyczną oraz platformę blogową i forum. Dzięki temu turysta w jednym miejscu uzyskać ma dostęp do narzędzi i informacji niezbędnych do zorganizowania pobytu w Polsce.

Za pomocą Ideatur.pl każdy zarejestrowany użytkownik może nie tylko wyszukać interesujący go pensjonat, hostel czy kwaterę prywatną, ale też zarezerwować w nich wybrany pokój. Dzięki systemowi rezerwacyjnemu na bieżąco widzi bowiem, który pokój, w jakim terminie jest wolny i jaki jest jego koszt. Dodatkowo system automatycznie wyszuka atrakcje turystyczne, lokale gastronomiczne i miejsca rozrywki znajdujące się w pobliżu miejsca noclegu – opowiada Katarzyna Czajka, konsultant ds. obsługi portalu Ideatur.pl.

Wirtualny Doradca Turystyczny to również serwis społecznościowy skupiający osoby często podróżujące po Polsce. Oceniać mają one ośrodki, pisać blogi, dyskutować na forum oraz wskazywać swoje ulubione miejsca.

Serwis Ideatur.pl powstał przy dofinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Programu 8.1 Innowacyjna Gospodarka. Celem portalu jest promocja turystyki w Polsce, w tym pomoc właścicielom obiektów noclegowych w rozpowszechnianiu informacji o ich ofertach.

Zależy nam na promocji mniejszych ośrodków noclegowych, które nie zawsze są w stanie samodzielnie zaistnieć w Internecie. Udostępniamy im nowoczesny i bezpłatny system rezerwacyjny, dzięki któremu mogą sprawnie zarządzać swoimi obiektami. Wystarczy zarejestrować się na portalu i dodać swój obiekt do bazy. Obecnie każdy właściciel nowozarejestrowanego ośrodka turystycznego może liczyć na darmową tygodniową reklamę banerową na pierwszej stronie serwisu – powiedział Adam Biernacki, prezes Ideatur.pl.

Ideatur.pl znajduje się obecnie w fazie beta, jednak wszystkie funkcjonalności są już aktywne i gotowe do użytkowania.