Funclub rozwiązał konkurs plastyczny

Biuro podróży Funclub rozwiązało konkurs plastyczny „Piłkarze Lecha i ich bus”, skierowanego do uczniów placówek oświatowych z terenu województwa wielkopolskiego.

Na konkurs wpłynęło ponad 350 prac z 31 podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką prac plastycznych. Najczęściej pojawiały się rysunki farbami, wyklejanki oraz makiety autokaru Lecha Poznań. Wszystkie prace zostały odebrane podczas wizyt autokaru Kolejorza w szkołach. W czasie odwiedzin uczniowie biorący udział w konkursie mogli dokładnie obejrzeć bus, którym podróżuje drużyna i poznać historię poznańskiego zespołu.

Komisja konkursowa miała trudne zadanie. Ostatecznie jednak wyłoniono prace dwóch zespołów reprezentujących Szkołę Podstawową Nr 2 im. Augusta Cieszkowskiego w Luboniu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie.

Z przyjemnością nagrodzimy wysiłek uczniów włożony w przygotowanie prac – powiedział Piotr Sućko, prezes zarządu Funclub. Już wkrótce laureaci wraz z kolegami i koleżankami z klasy, wyjadą na wycieczkę autokarem Kolejorza, by zwiedzić Stadion Miejski w Poznaniu. To jednak nie koniec konkursu.

Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania, dlatego chcąc odwiedzić wszystkie szkoły, które zgłosiły chęć udziału w konkursie i tym samym zrobić wielką radość dzieciom, jesteśmy zmuszeni przełożyć wizytę naszego autokaru w ich szkołach na wrzesień – wyjaśnia opiekun konkursu, Joanna Szulda. Kolejny etap rozpocznie się we wrześniu. Wówczas wyłonione zostaną dwie kolejne prace, których autorzy wyjadą na wycieczkę zorganizowaną przez Biuro Podróży Funclub.

Od 2010 roku Funclub jest oficjalnym przewoźnikiem i sponsorem biznes ubiegłorocznego Mistrza Polski w Piłce Nożnej – KKS LECH Poznań.