Wielka podroż po Polsce – nowa gra planszowa Reader’s Digest

Wielka podróż po Polsce” to nowa gra planszowa w kształcie mapy Polski wydana przez Reader’s Digest. Znalazło się w niej prawie sto najciekawszych miejsc w naszym kraju.

200 kart Cel podróży z ilustracjami, 750 kart Podróż z trzem pytaniami dotyczącymi polskiej historii, przyrody, kultury, geografii oraz zasad ruchu drogowego, 200 kart Dom z pytaniami kwizowe, przy których można poprosić o koło ratunkowe „pół na pół”, 48 kart Pomoc drogowa i 24 karty Objazd – to część wyposażenia nowej gry Reader’s Digest.

Do gry nie potrzebna jest kostka. Należy wybrać kartę Cele, a następnie drogę, która do niego doprowadzi. Do celu dotrzeć można odpowiadając na pytania wybrane spośród kart Podróż. Każdy uczestnik ma do wyboru pytania o różnym stopniu trudności: od łatwych, poprzez średnie po trudne. Udzielając poprawnej odpowiedzi, uczestnik przesuwany jest odpowiednio o 2, 4 lub 6 pól do przodu.

W grze pojawią się również niespodzianki: źle obrane drogi, kłopoty z samochodem lub niespodziewane objazdy. Wystarczy jedna poprawna odpowiedź, by wyjść na prostą, przekonuje wydawca gry. Zwycięzcą zostaje osoba, która jako pierwsza zbierze trzy karty Dom i trzy karty Objazd.