Zmarł Czesław Jermanowski

W dniu 10 października zmarł  Czesław Jermanowski – człowiek przez wiele lat związany z polską branżą turystyczną. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 15 października o godzinie 12:30 w kościele parafialnym pw Św. Jakuba w Ośnie Lubuskim.

Czesław Jermanowski urodził  się w 1951 roku w Słubicach. Od 1987 roku był związany z Urzędem Kultury Fizycznej i Turystyki, w którym pełnił funkcje Dyrektora Departamentu, Dyrektora Generalnego oraz w latach 1993-1995 – Wiceprezesa Urzędu. Był m.in. twórcą rządowego programu rozwoju gospodarki turystycznej, a następnie programu promocji turystyki polskiej. W latach 1995-2000 był dyrektorem Polskiego Ośrodka Informacji  Turystycznej w Londynie. Po powrocie z Londynu pełnił  funkcję wiceprezesa TVP, a następnie wiceprezesa Polskiego Radia.  W latach 2007-2008 był zatrudniony na stanowisku  Radcy Ministra w Departamencie Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Mimo licznych obowiązków służbowych angażował się w wiele inicjatyw społecznych. Był członkiem Narodowej Rady Kultury, współzałożycielem Klubu Kultury Chłopskiej, założycielem i pierwszym Prezesem Fundacji Kultury Wsi.